kRok za kRokem - VUS Ondráš slaví 65 let

ONDRÁŠ – již 65 let s vámi

 

Rok 2019 se nese pro Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ ve znamení 65. výročí. Spolu s Vojenskou nemocnicí Brno, která letos oslaví půlkulatých 235 let od založení, a ve spolupráci s Jihomoravským krajem láká diváky do Janáčkova divadla na premiéru nového pořadu kRok za kRokem. Toto benefiční představení bude možné zhlédnout 13. října 2019 v 19.00 hodin.

Premiérový pořad přináší neobvyklou inspiraci lidovým materiálem českých, moravských a slovenských regionů v autorském zpracování. Mladý tvůrčí kolektiv s režisérkou Alžbětou Burianovou přesahuje svou tvorbou do jiných hudebních a tanečních stylů, přesto respektuje pevné ukotvení ONDRÁŠE v principech tradičního folkloru. Představení vyniká hudbou, vytvořenou na míru vynikajícím Jiřím Slavíkem, držitelem ceny Anděl za nejlepší album roku 2017.

 „Hudba k představení kRok za kRokem je inspirována jak lidovou muzikou, tak i hudbou skladatelů, kteří v minulosti osobitě transformovali lidové nápěvy do vlastního jazyka. Všechny písně a texty jsou autorské, tj. smyšlené, nebo přetvořené,“  vysvětluje Jiří Slavík a dodává: „Z minulosti jsem si vzal inspiraci z toho, co ve mně nejvíce rezonovalo. Bez nostalgie a v současném duchu jsem tento materiál přetvářel do jazyka, s jehož pomocí nahlížím na vlastní budoucnost.“

Tanec v představení, stejně jako hudba, jsou pojaty spíše jako médium, které divákovi zprostředkovává emoce interpretů. Jediného hudebního autora doplňuje několik jmen z řad choreografů. Do taneční tvorby příběhu o životě člověka se zapojili například Dominik Teleky, Stanislav Marišler, Barbora Bielková, Lenka Fučíková nebo Jan Kysučan.

Zakoupením vstupenek na toto benefiční představení přispějete na Komunitní centrum pro válečné veterány při Vojenské nemocnici Brno. Akce se uskuteční pod záštitou ministra obrany ČR Mgr. Lubomíra Metnara a hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka. Partnerem akce je TIC Brno a mediální partneři Český rozhlas Brno a Rádio Proglas.

Začátek a konec akce

13.10.2019 19:00 - 13.10.2019 21:00

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Další zajímavé události

Žádné komentáře. Buďte první.

Kalendář akcí

Zajímavé události