Noc bez Moci

V Břeclavi se v poslední velmi krátké době stávají populární akce na poslední chvíli, takzvané "Last minute show"! :-)

S jednou takovou přichází i Cyklosféra a to s oblíbeným projektem letního kina. Letos se můžete těšit na divoký průřez především českých filmů.

Jako první vám představujeme film Noc bez Moci, který promítáme již dnes při setmění!
Předpokládáme, že počasí bude příznivé a tak proběhne projekce venku. Proto doporučujeme deky, repelnty a karimatky pro případnou jógu s sebou !

:-)

S láskou váš tým Cyklosféry

Noci bez Moci
Drama Makedonie / Slovinsko / Česko, 2015, 89 min

Nová adaptace filmové povídky českého spisovatele a scénáristy Jana Procházky s názvem Ucho. První adaptací této povídky byl stejnojmenný černobílý film režiséra Karla Kachyni z roku 1970 v hlavních rolích s Radoslavem Brzobohatým a Jiřinou Bohdalovou, který byl ihned po dokončení zakázán a premiéru měl až roku 1990. Stejně jako Kachyňův film, i Honey Night je komorním dramatem, které ukazuje politiku jako sféru plnou intrik, lží a nedůvěry a hlavního hrdinu, náměstka ministra, jako člověka ovládaného strachem a oportunismem. Děj se tentokrát odehrává v Makedonii 90. let a ve vile prošpikované odposlouchávacím zařízením se dohadují Nikola Ristanovski a Verica Nedeska. Snímek stojí na výborném herectví obou hlavních protagonistů a na přesném vystižení paranoidní atmosféry. Látka tak dává smysl i v současnosti, kdy se sice změnily režimy i technologie, ale zákulisní principy zůstávají stejné.

Začátek a konec akce

04.07.2017 21:00 - 05.07.2017 22:30

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Další zajímavé události

Žádné komentáře. Buďte první.

Kalendář akcí

Zajímavé události