Jaro ťuká na dveře. Polovina února přinese oteplení a jasnou oblohu

Druhá polovina února s sebou přinese teplo. Nejvyšší denní teploty budou dosahovat až 12 stupňů Celsia, noční se budou držet okolo nuly. Oblačnost ovlivní tlaková výše, díky které má být poměrně jasno. Meteorologové očekávají jen slabé přeháňky, místy může hrozit déletrvající mlha.

„V průběhu čtvrtka bude počasí ovlivňovat teplá fronta, přinese s sebou hodně oblačnosti a denní teploty vystoupají na 6 až 10 stupňů Celsia,“ uvedl meteorolog Pavel Šimandl z Českého hydrometeorologického ústavu.

„V následujících dnech očekáváme poměrně stálé počasí, denní teploty budou stoupat. Jediné nebezpečí mohou představovat mlhy, které by se ale měly většinou přes den rozpustit,“ dodal.

Ve čtvrtek bude zpočátku oblačno až zataženo, v Beskydech v oblastech nad 1000 m očekáváme sněhové přeháňky. V průběhu dne se od západu obloha vyjasní, nejvyšší teploty dosáhnou 6 až 10 °C, na horách okolo 2 °C

V noci na pátek bude jasno až polojasno. Místy se mohou vyskytovat i mrznoucí mlhy. Nejnižší teploty 0 až -4 °C.

V pátek přes den očekáváme slunečno, ráno a dopoledne místy i mrznoucí mlhy. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C, v Čechách až 12 °C.

V sobotu předpovídáme jasno, opět bude místy hrozit výskyt ranních mlh. Ty ovlivní i teploty, které v místech jejich výskytu klesnou až na 4 stupně Celsia. Přes den bude nejvíce 8 až 12 °C, nejnižší noční teploty dosáhnou 0 až -4 °C.

V neděli čekáme také jasno. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem 4 °C.

V pondělí nenastanou žádné velké změny, bude opět jasno s ojedinělým výskytem mlh. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem 4 °C.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka avizuje na druhou polovinu února jasno, čekat můžeme mlhy a nízkou oblačnost. Postupně přibude oblačnosti frontální, která s sebou místy přinese déšť a na horách sněžení. Nejnižší noční teploty budou 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty se budou stále pohybovat okolo 8 až 12 °C.

Autor: tf
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pocasi-unor-jaro-jarni-prazdniny-teplo-mlha.A190214_060435_domaci_fort

 

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí

Zajímavé události