Stezka Valašska se otevírá veřejnosti. Nabízí krásný výhled, lanový chodník a nejdelší skywalk

Stezky v korunách stromů, nad zemí a v oblacích jsou oblíbeným vyhledávaným turistickým cílem. Jen u nás najdeme stezky v Jeseníkách, na Šumavě, v Krkonoších a nyní nově i v Beskydech. Vyhlídková věž v Beskydech nabízí krásný výhled na celé Valašsko. Od ostatních se odlišuje 150 metrů dlouhým lanovým chodníkem a skleněnou vyhlídkou neboli skywalk ve výšce 1099 metrů. Ta je nejdelší v Evropě.

O Pustevnách

Pustevny jsou velmi atraktivním místem pro výlety za každého počasí. Na osadu nedaleko mytické hory Radhošť se dá vyvézt lanovkou, přijít pěšky, v zimě na běžkách a v létě na kole. Pustevny jsou nejoblíbenějším turistickým střediskem v Beskydech a socha Radegasta, kterou najdete cestou na Radhošť, je nejznámějším symbolem celého Moravskoslezského kraje.

Vyhlídková stezka na Pustevnách se nachází cca 250 metrů od horní stanice lanovky směrem k vrcholu Tanečnica. Vrcholem stezky je 22 metrů vysoká věž, na které se můžete těšit také na skleněnou vyhlídku. Na věž samotnou Vás dovede přibližně 600 m dlouhý chodník, vedoucí ve výšce mezi stromy. Pozvolně stoupající chodník bude mít také řadu zastavení, na kterých se dozvíte mnoho zajímavostí nejen o přírodě Beskyd, ale i blízkém okolí. Pro výstup můžete zvolit také unikátní 150 metrů dlouhý lanový chodník, který nenajdete nikde jinde v republice.

22 metrů vysoká vyhlídková věž
600 metrů celkové délky stezky
150 metrů dlouhý lanový chodník

Otevírací doba a ceník zde – https://stezkapustevny.cz/o-stezce/

 

Stezka na Pustevnách je už otevřena, ale oficiální slavnostní otevření je naplánováno na středu 16. ledna 2019 v 10:00 hod.

Napsal/a: Tomáš
Zdroj a foto: Stezka Valašska

http://www.brnotoday.cz/stezka-valasska-se-otevira-verejnosti-krasny-vyhled-nejdelsi-skywalk-a-lanovy-chodnik/?fbclid=IwAR28cLYF1bhmYVuyoLZqyCScC6kizmIIUBQUfn291bGEN57__JvkbTmWAbg

 

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí

Zajímavé události