Vinaři očekávají dobrý ročník 2018

Vinaři v Čechách a na Moravě očekávají díky teplému a suchému počasí velmi zajímavý ročník. V tuzemsku v posledních letech roste i spotřeba vína a plocha vinic, na kterých se pěstuje.

Ročník 2018
Sklizeň vína v Česku se blíží ke konci. Burčák je pryč, lahvují se speciální mladá vína pro svátek sv. Martina. Podle zpráv z vinobraní si vinaři letos u úrody slibují solidní výnos a hrozny s vysokou cukernatostí. "Bude to hodně zajímavý ročník hlavně pro teplomilné odrůdy, jako jsou tramíny, ryzlinky a všechny modré odrůdy," říká například generální ředitel společnosti Znovín Znojmo Pavel Vajčner. Mnohde začala sklizeň o několik týdnů dříve, než bývá zvykem, a skončila už v půlce října.

"Po obavách z teplého a suchého léta ale přišly i chladnější dny a poměrně intenzívní srážky, které přitom nezpůsobily významnější škody na kvalitě hroznů," konstatuje výrobní ředitel Vinium Velké Pavlovice Václav Osička. Jeden z nejlepších výsledků od roku 2000 očekávají i světoví vinaři. Podle Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno (OIV) by se letos na světě mohlo vyprodukovat přes 280 milionů hektolitrů vína, o 12 % více než loni, kdy se produkce vína naopak propadla nejníže za 60 let.

https://infografiky.ihned.cz/dobry-rocnik-vina/r~9085d41cdc4611e8b67eac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR0qPK-b6rB2WfKAPRFlCYEF1vCoSZ5I8P6nU-X5r2Ipv9AWEiEr15JSLKQ

 

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí

Zajímavé události