Už to chtělo zase nějakou změnu, než se jen koupat, tak jsme se vyjeli zchladit do jeskyně 🦇. A když se jeskyně spojila se smyslovou zahradou a Burianovou rozhlednou, byl z toho dokonalý výlet 👍. Vyjeli jsme do Jeskyně Blanických rytířů nedaleko Kunštátu, vzdálené zhruba 35 km od Brna.
Vše se nachází v jednom areálu, tak nemusíte nikde přejíždět. Naše děti byly nejvíce nadšené ze smyslové zahrady a vůbec se jim nedivím. Zahrada je nádherně udržovaná, plná květin, sošek a smylových předmětů. Dá se tu posedět v klidu ve stínu a doporučujeme svačinky s sebou 😉. Na závěr jsme si nechali jeskyni, kde jsme se pořádně zchladili ❄️. My jsme zapomněli mikinky v autě, ale rozhodně doporučujeme přibalit s sebou. Je tu příjemných 14 stupňů. Prohlídka jeskyně je s průvodcem a trvá zhruba 25 min. Ta byla zajímavá hlavně pro nás rodiče, kdy jsme se dozvědeli spoustu zajímavých věcí o historii celého areálu. Určitě to bude zajímat i starší děti. Ty naše byly nadšené z propracovaných soch a hlavně z netopíra 🦇😉.
Okolí je plné zajímavých výletních cílů, tak si doporučujeme přečíst náš článek na webu, kde radíme, co přibalit s sebou a co ještě v okolí navštívit.
Velké zklamání byl lesopark naproti areálu. Mapka vypadala sice skvěle, ale stav areálu je velmi špatný. Přetržená lanovka, vše dost neudržované, nepořádek všude… To si raději zajeďte do skvělé cukrárny na náměstí v Kunštátu 🍰🧁. A ty ceny zákusků v Brně určitě neuvidíte 😉. L.
Vše se dočtete zde:
https://www.rodicemvbrne.cz/…/jeskyne-blatnickych…/