Floria – Dušičky 2021 v Kroměříži

  1. – 10. října, výstaviště v Kroměřízi

Ojedinělá prodejní výstava nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře. Připraven je sortiment pro dům a zahradu i podzimní prodej ovocných stromů či smutečních věnců. Součástí je výstava svazu Zahrádkářů vytvořená z výpěstků ovoce a zeleniny, unikátní expozice Umění se rozloučit a vzpomínat, “Dýňobraní” – ukázky vyřezávání či soutěž o největší dýni, speciální mykologická poradna, okresní výstava drobného zvířectva, okrasného ptactva a závody v králičím hopu – Floria Hop, košt pálenek, cimbálová muzika, burčák, kvalitní víno a pohodová atmosféra.

Večerní lampionové prohlídky v Zoo Zlín

  1. října 18 až 21:30, Zoo Zlín (Lešná)

Oblíbené večerní lampionová prohlídka zlínské zoo nabízí mimo netradiční zážitek i komentáře průvodců nebo speciální prohlídky zámku Lešná.

Těšit se můžete na oblíbené komentované prohlídky s průvodcem nebo na speciální prohlídky zámku Lešná. Lampion je možno zakoupit u vstupů, otevřeny budou i restaurace a prodejny suvenýrů. Cesty a pěšiny v areálu osvětlí louče a lampy, přesto zoo doporučije vzít si s sebou kapesní svítilnu.

Uzavírání cyklostezek – Na kole vinohrady Uherskohradišťska
9.října, Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti

Příznivci cyklistiky a vína vyjedou do vinohradů 9. října v 9:30 z Masarykova náměstí v Uherském Hradišti. Tradiční akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska provede po trasách nazvaných podle vinných odrůd naskrz regionem. Stezky cyklistické Blatnický Roháč, Muškát moravský a Rulandské bílé. Za poučením a historií se můžete vydat na kole i pěšky na stezku Po stopách cisterciáků. Během dne je také připravený doprovodný program na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, kde všechny trasy končí.

Více na:

https://zlin.rozhlas.cz/vikend-ve-zlinskem-kraji-nabizi-vylet-pro-cyklisty-lampionovou-prohlidku-zoo-8592349?fbclid=IwAR3lPtePqsAoWPKuJuMozfI-AzMXRyobqteCh9U1zdMEROZr9S2Wff6ipYw