Jaký je váš názor?

„Jistěže lidé chodí a říkají si o peníze. A já jim jasně odpovídám, že jim nic navíc nedáme.“ Starosta Moravské Nové Vsi Marek Košut (TOP 09) má jasno: peníze, které nasbírala obec zasažená tornádem na transparentním účtu, mají sloužit na opravu obecního majetku. Účet, na kterém se sešlo skoro 35 milionů korun, tak obec i inzeruje: „Na pomoc pro náš městys,“ stojí na webu. Ostatní oslovené obce chtějí peníze mezi občany rozdělit.

„Od začátku říkáme, že z toho chceme opravit obecní majetek. Baráky, které slouží všem. Starostové jiných obcí tam měli, že sbírají peníze na podporu občanů, takže teď jsou povinováni jim to vyplatit,“ tvrdí.

Jiný názor z Hodonína:

50 tisíc poškozeným
Transparentní účty v ostatních obcích postižených tornádem jsou skutečně na stránkách označené jako sbírky pro občany. „My lidem peníze pošleme, samozřejmě,“ říká Libor Střecha, starosta Hodonína, města, kterému tornádo způsobilo škodu ve výši 120 až 150 milionů korun: po řádění živlu tu zůstala zničená základní škola, sportovní areál i lesopark.

Více na https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/moravska-nova-ves-sbirka-transparentni-ocet-tornado-na-hodoninsku-luzice_2108151528_vis?fbclid=IwAR2ZFcRsYeYKRksIuHJS9Cuw63Lw8UdTe0abmzK-ItN5qttRHFaRspVcvkY