Za vysvědčení rovnou do Afriky? I to je možné. Zoo Brno na čtvrtek 1. července připravuje program pro rodiče i dospělé s názvem Z lavic rovnou do Afriky. Na návštěvníky tak čekají workshopy, ochutnávky kávy či setkání se zvířaty.

„V tomto týdnu skončí většině dětí velmi náročný školní rok a brněnská zoologická zahrada pro ně připravila atraktivní nabídku, ze které si vyberou nejen milovníci zvířat, hudby a tance, ale i gurmáni. Naučíme návštěvníky vyrábět masajské náhrdelníky, korálky z papíru, dozvědí se něco víc o africké přírodě a lidech a poznají základy svahilštiny,“ informovala Monika Brindzáková, tisková mluvčí Zoo Brno.

V průběhu dne vystoupí dětský rytmický orchestr Hakuna Matata či hudební a taneční skupina BaToGu která se inspiruje tancem západní Afriky. Lidé se budou moci také leccos přiučit, jelikož v zoo chystají na čtvrtek výuku svahilštiny. Tématicky se uskuteční i komentovaná krmení afrických zvířat (v 10:15 a 15:15 v Africké škole).

Za kávou i workshopy

Milovníky kávy jistě potěší ochutnávka ugandské kávy v Africké vesnici a současně s ní se bude konat dokonce i prezentace projektu Bwindi Orphans – Africká škola.

Naopak Africká tržnice bude patřit workshopům. „Lidé si vyzkouší typické africké oblečení, nošení věcí na hlavě a vázání miminek. Nejmenší děti si vybarví obrázky zvířat, masek, šatů afrických žen, mandal Afriky a ty starší naučíme vyrábět korálky z papíru. Těšit se můžete na šperky, věci z mastku a dřeva, dárkové certifikáty nebo sloníky pro štěstí,“ informovala mluvčí zoo.

K zakoupení budou na místě dokonce i domorodé výrobky a produkty od neziskové organizace Bwindi Orphans, která pomáhá sirotkům v Ugandě, v oblasti Bwindi.

Foto: Zoo Brno