Jedno z nejstarších a nejdéle fungujících kin v České republice, kino Svět v Hodoníně, má novou tvář. Po roce a půl skončila rekonstrukce za 76 milionů korun a současné prostory jsou od těch původních k nepoznání. Návštěvníkům nabídnou špičkovou techniku i vysoký komfort při sledování filmů.

Budova prošla kompletní rekonstrukcí od vnější fasády, přes technické vybavení až po trámy v krovech střechy. „Kino už bylo staré a neodpovídalo parametrům, nevyhovovalo ani technickým podmínkám. Řešili jsme, zda do toho vůbec jít. Nešlo o lehké rozhodnutí, ale vše bylo nachystané. Až na milionovou dotaci ze Státního fondu kinematografie na promítací techniku jsme nakonec veškeré náklady zaplatili z rozpočtu města,“ informoval starosta Hodonína Libor Střecha.

Nejlepší technika a pohodlí na prvním místě

Nejvíce se proměnil hlavní promítací sál, jehož kapacita se snížila přibližně o třetinu na 193 míst. Na diváky tak čekají pohodlná a prostorná sedadla zajišťující mnohem větší pohodlí při sledování filmů. V sále je nově také 8 vyhrazených místo pro hendikepované osoby.

„Velké plochy stěn kinosálu pokrývají akustické panely s příčnými LED svítidly, které jako paprsky přitahují diváka k filmovému plátnu. Strop je od ostatních stěn oddělen a vytváří dojem, jakoby se vznášel v prostoru. Hlavní kinosál i malý komorní sál jsou doplněny špičkovou promítací a zvukovou technikou, které divákům zprostředkují nevšední vizuální i sluchové zážitky,“ prozradil mluvčí města Josef Horníček.

V hlavním sále se bude promítat na projekční ploše o rozměru 12 krát 5 metrů také ve 3D a špičkový zvuk zajistí v současnosti nejkvalitnější ozvučení kinosálů na trhu. Hodonínské kino se nyní stává jedním z nejmodernějších malých multiplexů v republice.

Místo pro přednášky i filmový klub

Součástí rekonstrukce bylo i třetí podlaží, kde vznikl víceúčelový sál s kapacitou 37 míst. Sloužit bude především pro komornější akce. „Malý sál je velkou devizou, která dává možnost naplno rozvíjet uměleckou stránku kina v souladu s komerčním promítáním. Bude taktéž sloužit ke komunitním setkáním například nad promítáním rodinných filmů, k setkávání členů filmového klubu, k přednáškám a edukační činnosti,“ sdělil závěrem ředitel hodonínského domu kultury Adam Procházka.

Kino budí pozornost také novou fasádou, na které jsou umístěné světové ikony filmu. Na budově momentálně visí fotografie například Brada Pitta či Belmonda.

FOTOGALERIE: