Různorodost všech živých organismů na Zemi si připomenou už v neděli 22. května v hodonínské zoologické zahradě. U příležitosti mezinárodního dne přírodní biodiverzity zde pro děti i dospělé připravují pestrý program v podobě vystoupení, dílniček i naučných stanovišť.

„Na akci nebude chybět ani oblíbený výtvarný workshop pod vedením hodonínského malíře Petra Přikryla. Dále bude na programu přednáška chovatelky primátů Petry Bílkové s názvem Do Ugandy za horskými gorilami. Malí i velcí návštěvníci mohou kdykoliv během odpoledne navštívit historické ležení šermířů z Dračího úsvitu a vyslechnout vystoupení Komorního orchestru mladších žáků Základní umělecké školy v Hodoníně pod taktovkou dirigentky Marie Snopkové,“ prozradila mluvčí zoo Marie Blahová s informací, že program začne již o půl druhé odpoledne.

Mezinárodní den přírodní biodiverzity se slaví každoročně 22. května od roku 2002. V tento den si připomínáme různorodost všech živých organismů na Zemi. Jsou to miliony rostlin, živočichů, mikroorganismů i složité ekosystémy, které spolu vytváří jedinečné podmínky pro život na této planetě. Proto je potřeba chránit rozmanitost přírody, ať už se jedná o deštné pralesy v Amazonii, tajuplný podmořský svět nebo městský park či louku.