Nesvačilka – Už na první pohled architektonicky zajímavá stavba vzniká na okraji obce Nesvačilka na Brněnsku. Nová kaple Panny Marie Bolestné bude sloužit nejen zdejším věřícím, ale i kultuře v obci a charitativním projektům.

Na stavbu kaple se skládají věřící a dárci ve veřejné sbírce. Již nyní je téměř hotová hrubá stavba a pracuje se na celkovém dokončení. „Kamenný a dřevěný tubus máme hotový a jsou zasklená také okna. Těch je mimochodem dohromady pětapadesát a je do nich přivedena elektřina, protože budou po dokončení svítit. Dále pracujeme na věži. Máme nachystaný světlík, díky kterému budeme mít světlo i ze shora,“ přiblížil proces farář René Strouhal. V interiéru dodělávají schodiště na kůr a jakmile bude dokončené, pustí se pracovníci na dokončení podlah. Na závěr bude doplněný mobiliář.

Zázemí pro věřící, kulturu i charitu

Místo bude sloužit nejen věřícím, kulturní zázemí zde najdou také místní obyvatelé. Kolem budovy bude ještě dosázen sad a do budoucna se počítá i s doplněním laviček. „Domlouvali jsme se také s Charitou Hodonín, že se tady uskuteční různé charitativní akce a budeme se tím snažit podporovat jejich aktivity,“ informoval René Strouhal.

Stavba měla být hotová již v loňském roce, kvůli pandemii se však práce opozdily. „Zpozdili jsme se kvůli covidu, protože firmy nemohly pracovat, jak by si představovaly. Přesto stíháme poměrně dobře. V hrubých obrysech budeme mít na podzim určitě hotovo. Mobiliář není tak podstatný pro otevření a vysvěcení. Uvidíme, jestli jej stihneme dokončit ještě letos nebo až příští rok. Hodně bude záležet na situaci s omezeními,“ dodal závěrem Strouhal.

FOTOGALERIE: