Hlavní dominantou města Bzence je bezpochyby kaple svatého Floriána a Šebestiána, která byla před pár lety rekonstruována. Bzenec je vhodnou oblastí také pro sportovní nadšence a začátečníci na kolech ocení pěknou rovinku bez nutnosti šlapání do kopců.

Bzenecká kaple byla odstřelena vojsky ve druhé světové válce, od roku 2018 je však již opět přístupná a kromě krásného výhledu a romantických pikniků se sklenkou vína se zde konají také svatební obřady. Ty už dále pokračují hostinou v rekonstruovaném Hotelu Lidový dům, který se nachází hned pod kopečkem.

Právě Hotel Lidový dům patří díky svému umístění mezi často vyhledávané ubytování na Moravě nejen na dovolené během letních měsíců, ale i prodloužené víkendy v průběhu celého roku. Komplex totiž disponuje restaurací o kapacitě až sto osob, tradiční pivnicí, vinnou galerií s 42 druhý vín a ubytováním až pro 59 osob. Více o hotelu najdete ZDE. Pokud zrovna nebudou mít ve vašem termínu volno, můžete zkusit štěstí také v Hotelu Beta, který se nachází hned na druhém náměstí. O Hotelu Beta zjistíte více ZDE.

Jakmile si naplno užijete degustací a všech atrakcí, které Bzenec nabízí, můžete se vydat do okolí. Nedaleko se nachází národní přírodní památka Váté písky často přezdívaná jako moravská Sahara. Na výlet můžete vyrazit také do strážnického skanzenu a v letních měsících na vyhlídkovou plavbu po Baťově kanále.