Už žádná omezení, jen dva dny plné piva, rocku, zábavy a pohody. Tak by se daly shrnout plány organizátorů 12. ročníku Mikulovského pivobraní, které se uskuteční v tamním amfiteátru v pátek 12. a sobotu 13. srpna 2022. Ano, čtete správně, akce se vrací ke dvoudennímu formátu. A přesto bude vstupné levnější než vloni. Diváci se mohou jako obvykle těšit na desítky pivních speciálů, doprovodné show pro celou rodinu a k tomu například koncerty kapel Gate Crasher, Černá, Forrest Jump nebo slovenských Guns ´n´Roses Tribute.

Pokud v minulých letech byli mezi hlavními lákadly Pivobraní zahraniční hosté a čeští headlineři rockových a metalových festivalů, letos to bude spíše o pivu a pohodové atmosféře. I když o hudební vystoupení návštěvníci samozřejmě nepřijdou. „Po dvou letech, kdy se téměř nedalo koncertovat, je kultura pořád v jakémsi doháněcím období, mnoho kapel má resty, zvýšily se jejich honoráře a akcí je také čím dál více. A nám přece jen poslední dva „koronavirové“ ročníky Pivobraní ukázaly něco, čeho se hodláme držet. Nebudeme se honit za kvantitou a natřískaným amfiteátrem, ale budeme cílit na pohodlí našich návštěvníků,“ komentuje aktuální plány zakladatelka a ředitelka Mikulovského pivobraní Veronika Žuravlova.

Pořadatelé sází na výhodné vstupné

Akce, kterou dříve navštěvovalo za víkend i více než 5000 lidí, se v posledních dvou letech spokojila i s poloviční návštěvností. A to přispělo k pohodě organizátorů i návštěvníků. „V době, kdy všichni zdražují, my vlastně zlevňujeme. A věříme, že to naši návštěvníci ocení. Aktuálně jde pořídit dvoudenní lístek za pouhých tři sta padesát korun a s ním dostanete všechno, co Pivobraní nabízí. Deset koncertů kapel, velký pivní jarmark, doprovodné show i případné místo pro stan. Prostě vše v jednom. Letošní pivobraní bude jakýsi návrat ke kořenům. Bude takové, jak si ho mohou pamatovat naši nejvěrnější fanoušci,“ připomíná Žuravlova. Na koncertní stage letos dostanou prostor především kapely, které ještě na Pivobraní nehrály a budou vhodně doplněny osvědčenými hudebními formacemi z regionu.

Letošní Pivobraní začne v pátek 12. 8. v 16 hodin, v sobotu se brány amfiteátru otevřou v pravé poledne. Bavit se mohou lidé oba dny až do půlnoci. Online předprodej vstupenek na Mikulovské pivobraní 2022 již běží na webových stránkách akce www.mikulovskepivobrani.cz, minimálně do konce června za 350 Kč. Děti do 150 cm mají jako obvykle vstup zdarma.