Stále nevíte, kam se o víkendu vydáte? Vybrali jsme pro vás několik míst, kde by se vám mohlo líbit. Kam tedy vyrazit o víkendu na Moravě?

Do Zaječí na burčák

Burčáková sezóna je v plném proudu! Pokud jste ten letošní ještě neochutnali, můžete se zastavit cestou do Zaječí, kde ve Vinařství Nosreti nabízí burčák z voňavé odrůdy Muškát moravský. V Zaječí můžete ještě před tím vyrazit na nedalekou rozhlednu nebo si můžete užít projížďky na kole krásném prostředí obklopeném vinohrady. Více o aktuální nabídce najdete ZDE.

Za divadlem do Brna

Sedmý ročník divadelního festivalu Polárkový dort nabídne od pátku až do neděle program složený z novinek repertoáru Divadla Polárka i hostujících divadel a kapel. Část se uskuteční nejen v divadle, ale i v nedalekém Björnsově sadu, kde vyroste šapitó. Letos se představení odehrají i šapitó na divadelní zahradě.

Do Valtic na Dýňobraní

Pokud přemýšlíte, jak zabavit celou rodinu, můžete o víkendu vyrazit do valtického podzemí na tradiční Dýňobraní. V sobotu a neděli zde bude probíhat vyřezávání dýní, děti se mohou těšit na soutěže a večer ozdobí podzemí stovky zapálených vyřezaných dýní. Nebude chybět ani ochutnávka dýňové polévky a vše završí ohňostroj.

Na vinobraní napříč Moravou

Na tradiční vinobraní můžete o víkendu zavítat do Bzence, Novosedel, Hlohovce či Velkých Pavlovic.

Do Slavkova za vesmírnými tělesy

Obří nafukovací modely vesmírných těles z brněnské hvězdárny obsadí prostory zámku ve Slavkově u Brna. Program nabídne také promítání pořadů o vesmíru, vědecké pokusy, kreativní a digitální dílny i výstavu ovoce a zeleniny.