Víkend je před námi a to znamená jediné, přinášíme další tipy, kam v následujících dnech zavítat.

Otevřené sklepy Kyjovska

Sedmý ročník Otevřených sklepů Kyjovska nabídne v sobotu 12. června návštěvníkům Kyjova rovnou 29 vinařství a více než dvě stě druhů vín k degustaci i zakoupení. Připraven je i pestrý program. Více o akci se dočtete ZDE.

Hovoranskými vinohrady za vínem

Ve stejný den se v Hovoranech uskuteční akce pro milovníky vína i přírody. Pořadatelé připravují okruh s výhledem na krásné prostředí zdejších vinic a přírodní rezervaci Hovoranských lúk. Po trase lidé navštíví přes 20 vinařských stánků, kde bude připraveno to nejlepší z ročníku 2020. Akce se koná v sobotu 12. června od 11 do 20 hodin. V neděli od 9 do 12 hodin bude probíhat ve sklepech prodej vína. Vstupné na místě je 650 korun.

Slavnostní otevření letohrádku Belveder

V sobotu oficiálně otevře také letohrádek Belveder, který byl delší dobu rekonstruován. U této příležitosti je připraven program v podobě cimbálové muziky, výstavy i ohňostroje. Více o akci se dočtete ZDE.

Gastrofestival Cesta kolem světa v Kunovicích

Dobroty z nejrůznějších koutů světa mohou v sobotu od 12 do 19 hodin ochutnat návštěvníci gastrofestivalu Cesta kolem světa, který se koná v Areálu jízdy králů v Kunovicích. Vstup je navíc zdarma.

Otevírání Lichtenštejnských stezek

V sobotu se opět symbolicky otevřou Lichtenštejnské stezky. Letos se lidé sejdou na prostranství za kostelem Navštívení Panny Marie v Poštorné, kde od 10 hodin ráno nasednou na kola a projedou se na jedné ze čtyř připravených tras. V rámci programu se uskuteční koncert RMM – Rozladěných mladých mužů, pro děti budou připraveny hry a maskoti, nebude chybět ani vinný košt či kyvadlový vláček.

Dny otevřených dveří jeskyně Býčí skála

Návštěvníci mají v sobotu a neděli jedinečnou možnost navštívit jeskyni Býčí skála, která se nachází v Křtinském údolí mezi městy Adamov a Křtiny. Jeskyně je běžně pro veřejnost nepřístupná, a proto se zde konají exkurze jen výjimečně. Býčí skála je navíc jedním z největších zimovišť netopýrů v České republice.

Víkend otevřených zahrad

Po celý víkend se koná již dvanáctý ročník Víkendu otevřených zahrad, který umožňuje navštívit běžně nepřístupné zahrady, parky i veřejná prostranství. Pořadatelé chystají komentované prohlídky i doprovodný program. Více o akci se dočtete ZDE.

red, tk | Ilustrační foto