Předposlední říjnový víkend nám přináší zejména pestrou nabídku festivalů pro příznivce dobrých pokrmů, designu i originálních nápadů. Kam si tedy udělat výlet na Moravě?

Do Valtic na Čokoládový festival

Pralinky, dortíky, horká čokoláda, čokoládový kebab, pivo i originální dárky. To vše nabídne od pátku až do neděle ČokoFest ve Valticích. Letos se koná v areálu Vinařství Chateu Valtice, ovšem jako pokaždé, tak i tentokrát nabídne velké množství stánků s pestrým sortimentem, soutěže i kulturní program. Vstupenky budou k dostání na místě, pro pohodlný vstup bez čekání doporučují pořadatelé zakoupení vstupenek v předprodeji. Více informací a vstupenky najdete ZDE.

Do Bzence na burgery

Víkend v Bzenci bude tentokrát ve znamení burgerů. V Hotelu Lidový dům totiž připravili na pátek a celý víkend speciální nabídku v podobě mnoha druhů burgerů. Na závěr si můžete užít také sladké tečky v podobě vaflí či čokoládových brownies. Na Burger street food si můžete udělat dopředu rezervaci na telefonu 702 276 181.

Do Brna na kávu potmě

Jak chutná káva potmě? To si můžete vyzkoušet až do neděle 23. října v unikátní kavárně POTMĚ nadačního fondu Světluška, kde vás obslouží zrakově postižení. Projekt přibližuje vidícím život nevidomých v absolutní tmě a nabízí tak příležitost na chvíli zavřít oči a soustředit se na sluch a hmat. Kavárna je otevřena od 9 do 20 hodin, v neděli do 16 hodin. Vstupenky jsou k dostání na místě nebo v předprodeji online.

Na přehlídku kreativity na brněnské výstaviště

V sobotu a neděli se v prostoru brněnského výstaviště uskuteční již třetí ročník festivalu Meker Faire určeného pro všechny tvůre, inovátory, bastlíře, DIY nadšence a jejich příznivce. Pokud máte rádi elektronické a technologické vychytávky, řemesla, design, udržitelné projekty či roboty, neměli byste si tuto událost nechat ujít. Festival se koná v Pavilonu A1 a vstupenky jsou k dostání za 250 korun.

Za designem na brněnskou tržnici

Podzimní MINT Market nabídne už v sobotu od 10 do 17 hodin v prostorech Tržnice Brno na Zelném trhu přehlídku českého designu, autorské módy, šperků, bio kosmetiky, papírenského zboží a delikates. Vstup je zdarma.