Poslední červencový víkend je před námi a my vám opět přinášíme několik našich tipů. Kam tedy zavítat na Moravě?

Do Zoo Hodonín na Den tygrů

Už v pátek 29. července v hodonínské zoologické zahradě oslaví Den tygrů. Od půl druhé do pěti hodin odpoledne zde uvidíte komentované krmení tygrů, představení projektu Altaica zabývajícího se ochranou tygrů ussurijských, tygří vědomostní stezku a další doprovodný program. Více o Zoo Hodonín se dozvíte ZDE.

Na koncerty ve vinicích

Od čtvrtka až do soboty bude na vinicích veselo. V rámci seriálu koncertů Hudba na vinicích navštíví známá moravská vinařství kapela Jelen, David Koller, Mňága a Žďorp či Jiří Krhut se Štěpánem Kozubem. Více o programu se dočtete ZDE.

Na žně do Hanáckého muzea

V sobotu 30. července ožije areál Hanáckého muzea v Příkazích na Olomoucku celodenním programem v rámci Hanáckých žní. Na místě si budete moci vyzkoušet tradiční sečení obilí kosou, vázání snopů, stavěné panáků a mandelů i ruční mlácení obilí cepy. Nebudou chybět praktické ukázky mlácení obilí pomocí staré elektrické mlátičky či čištění ručním fukarem. Vystoupí také Hanácký mužský sbor Rovina a samozřejmě budou nabízeny také tradiční hanácké pochutiny. Tematické bloky začínají v 10:30, 13:00 a 14:30 hodin.

Na víkend i dovolenou do Hustopečí

Mandloňové sady s rozhlednou, rekordní socha kvasinky vinné, levandulová farma, velké množství vyhlídek, cyklostezek a samozřejmě památek. To vše nabízí Hustopeče a okolí. Pokud vás tato lokalita láká k návštěvě, můžete se ubytovat ve zdejším moderním penzionu Pod Radnicí. Jako jediní v tomto městě nabízí vlastní wellness s bazénem, vířivkou a saunou. Z pokojů se vám naskytne jedinečný výhled na jednu z největších dominant města a to na novorenesanční radnici. Nabízí zde i školící místnost, kterou si můžete pronajmout jak na firemní akce, tak i třeba na rodinné/dětské oslavy. Celý penzion prošel na jaře 2019 celkovou rekonstrukcí. V nabídce je 11 moderně zařízených pokojů. Součástí každého pokoje je koupelna, klimatizace a wi-fi připojení. A skvělá zpráva na konec. Poslední volné termíny na léto! Více informací zjistíte ZDE.

Za divadlem na letní scénu

Pokud máte rádi divadlo pod širým nebem, neměli byste si nechat ujít představení na letní scéně Divadla Bolka Polívky v Brně. Už v pátek na Kraví hoře uvedou one man show Caveman, v sobotu představení Žena za pultem 2 v podání Jiřího Lábuse a Oldřicha Kaisera a v neděli hořkou komedii S láskou Mary. Podrobný program a vstupenky najdete ZDE.

Na noční prohlídku kláštera Rosa coeli

V sobotu 30. července se opět uskuteční noční prohlídky kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích. Noční prohlídky tohoto tajemného místa se konají v sobotu od osmé hodiny večer a trvají přibližně 40 minut. Před začátkem je možné si poslechnout dobovou hudbu a bude připraveno občerstvení včetně dolnokounických vín. Vstupné je 100 korun a s ohledem na omezenou kapacitu je vhodné si vstupenky objednat předprodeji online do dneška ZDE. Na místě bude k dispozici pouze 10 vstupenek na každou prohlídku.