Tradiční Víkend památkových domků, objektů lidového stavitelství a malých muzeí i letos nabídne desítky otevřených objektů po celém Slovácku. Lidé tak mohou během soboty a neděle nahlédnout do nově připojené expozice jízdy králů ve Skoronicích nebo zrekonstruovaného Domku v Potoku v Bojkovicích. Po 4 letech se o víkendu otevřou i muzejní domky Vracova.

„Zájem o lidovou architekturu a historii Slovácka trvá a roste. Památkové domky jsou jednou z možností, jak napomoci rozvoji cestovního ruchu v menších obcích, kde jsou často i jedinou turistickou atraktivitou. Je až překvapivé, jaké skvosty velké historické hodnoty se v malých obcích ukrývají,“ informoval Stanislav Blaha, předseda správní rady Regionu Slovácko.

Na každém místě získají návštěvníci brožurku s mapou všech památkových domků. „Letos má brožurka nový design v podobě slováckého okénka. Lidé ji mohou později využít i jako soubor tipů na výlety. K dostání bude na všech zapojených místech,“ doplnil manažer Turistické asociace Slovácko Zdeněk Šmýd. Na vybraných místech si bude možné zakoupit i turistické vizitky. Památky budou otevřeny v sobotu a neděli od 9 do 17 hodin. 

PŘEHLED MÍST: