Letní prázdniny se blíží do finále, akcí na Moravě je však stále dostatek. Kam na Moravě během následujících dní? Přinášíme několik našich tipů!

Na hody i otevřené sklepy

I tento víkend bude možnost užít si tradic, krojů a dobrého vína. Po celý víkend se budou konat hody ve Vranovicích a v Hrušovanech u Brna. Tradičními hody hody ožije v pátek a v sobotu také atrium v Milovicích. V sobotu bude živo také na otevřených sklepech v Ratíškovicích i na slavnostech v Dolních Věstonicích.

Za parašutisty na milotický zámek

Už v sobotu 20. srpna můžete zavítat do zámeckého parku v Miloticích. Pokud to počasí dovolí, uskuteční se zde mezi 15. a 17. hodinou seskok parašutistů. Mimo zámeckého parku doporučujeme i prohlídku samotného zámku, jež je přezdívaný jako Perla jihovýchodní Moravy. Zámek se objevil také v komedii Poslední aristokratka.

Za romantikou do sudu

Pokud vás láká krásná moravská krajina a originální prostředí, neměli byste vynechat ubytování Bobule v sudu v Bořeticích. Nabízí zde totiž unikátní pobyty v obytném sudu, ve kterém najdete ložnici s manželskou postelí, místnost s posezením i vybavenou koupelnu. Jako bonus venkovní terasu s grilem a romantickým posezením. Bobule v sudu hlásí ještě pár volných míst na září, říjen a listopad. Nabídku ubytování najdete ZDE.

Na divadlo do Znojma

Už desátý ročník akce Znojmo žije divadlem odstartoval v úterý ve Znojmě a bohatý kulturní program nabídne až do nedělního večera. K vidění budou konverzační komedie, improvizační show, vtipné loutkově činoherní představení, satirický příběh, pohádky a pouliční představení.

Za degustací moravských vín do Zaječí

Jestliže se chystáte do Zaječí či okolí, doporučujeme navštívit zdejší Vinařství Nosreti. V průběhu léta se zde navíc každé úterý a v sobotu konají degustace v podání zkušeného someliéra a každý čtvrtek od 19 hodin vystupuje na terase vinařství cimbálová muzika. Ve Vinařství Nosreti nabízejí také ubytování. Více informací najdete ZDE.

Na oslavy 800 let Lednice

Už 800 let od první písemné zmínky oslaví o víkendu Lednici. V sobotu krátce před polednem ožije lázeňská kolonáda jarmarkem, dětskou diskotékou, vystoupením Ondřeje Rumla i cimbálové muziky. Pro děti připravují pořadatelé soutěže, hry a malování na obličej. Nedělní program nabídne v šest hodin večer vystoupení Cm Břeclavan, ocenění významných osobností z Lednice a zakončení s kapelou HB STOP z Břeclavi.