Poslední květnový víkend je před námi, proto přinášíme naše víkendové tipy. Kam na Moravě zavítat tentokrát?

Na Pálavské kulturní léto do Vinařství Reisten

Tři dny plné hudby, skvělého vína, dobrého jídla a pohodové atmosféry nabídne už od pátku v rámci Pálavského kulturního léta Vinařství Reisten v Pavlově. V pátek ve vinařství vystoupí od 17 hodin akustické trio Zuzana Santin, Jaro Dolník a Petr Ptáček, sobotní program nabídne swing a francouzský gypsy jazz v podání Django Jet. V neděli pak návštěvníky čeká afterparty. Více o programu se dočtete ZDE.

Do Vlčnova na Jízdu králů

Legendární Jízda králů se už o víkendu uskuteční ve Vlčnově na Uherskohradišťsku. Jednu z nejtradičnějších akcí na Moravě každoročně navštěvují tisíce milovníků krojů a tradic. Kompletní program najdete ZDE.

Na slavnosti Mikulova

Slavnosti města Mikulov od pátku až do neděle nabídnou řadu hudebních vystoupení, jarmark, tanec i sportovní aktivity pro děti. Během sobotního večera na mikulovském náměstí vystoupí také Olga Lounová, Denwer či skupina The Gardeners.

Do nočního archeoparku za mamuty

Neobvyklou atmosféru potemnělého muzea si užijí v sobotu návštěvníci pavlovského archeoparku, kde se uskuteční program v rámci festivalu muzejních nocí. Po celý večer budou k vidění pravěké techniky, zazní vyprávění o našich dávných předcích a zahraje také olomoucká kapela Fantajn. Nebude chybět ani přednáška Martina Nováka z Archeologického ústavu Akademie věd ČR. Akce se uskuteční od 18 do 22 hodin a v tuto dobu je vstup zdarma.

Na významná místa v Brně

Desítky zajímavých míst mohou lidé navštívit v rámci pátého ročníku festivalu Open house Brno. Během soboty a neděle se veřejnosti otevřou dveře do architektonicky zajímavých budov, kancelářských a administrativních komplexů, industriálních staveb či míst s neotřelými vyhlídkami. Zájemci se tak podívají například do nedávno zrekonstruovaného Hotelu Avion, Ústavního soudu či areálu bývalé Mosilany. Seznam všech míst včetně odkazů na rezervace prohlídek je již nyní dostupný na webových stránkách festivalu.

Za divadlem nejen v podání českých umělců

Jeden z největších divadelních festivalů u nás, Divadelní svět, se blíží k závěru. O víkendu se uskuteční ještě několik představení na brněnských scénách v podání nejen českých, ale i zahraničních umělců. O festivalu jsme psali ZDE.

Na prohlídku zříceniny Cornštejn

Už v sobotu se netrpěliví nadšenci zřícenin dočkají zahájení turistické sezony na hradě Cornštejn u Bítova na Znojemsku. Kvůli archeologickému výzkumu bylo otevření Cornštejna odkládáno, v následujících týdnech na návštěvníky čeká několik novinek. Více o připravovaných novinkách se dočtete ZDE.