Kulturní akce na Moravě pokračují i další červencový víkend. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce, které byste si neměli nechat ujít. Kam se tedy v následujících dnech vydat?

Na planety do Brna

Po celý týden jsou k vidění u brněnského planetária na Kraví hoře nafukovací modely vesmírných těles. Tuto podívanou si mohou lidé užít nejen během dne, ale i večer, kdy jsou modely nasvícené. Program Festivalu planet nabízí také pravidelné přednášky i promítání v rámci letního kina. Více se dočtete ZDE.

Za hudbou a vínem

Akustické duo PoZemi vystoupí v sobotu ve vinařství Reisten v Palově se známými hity, které si mohou návštěvníci pobrukovat a zároveň si se sklenkou vína v ruce vychutnávat prostředí vinařství umístěného pod zříceninu hradu Děvičky. Koncert se koná v rámci Pálavského kulturního léta a začíná o půl sedmé večer.

Na Meruňkobraní do Židlochovic

Svátek meruněk právě přichází. Židlochovice na Brněnsku již v sobotu ožijí již sedmým ročníkem Meruňkobraní, které nabídne nejen prodej tohoto ovoce, ale i bohatý kulturní program. O akci jsme psali ZDE.

Parním vlakem do Rožnova pod Radhoštěm

Rožnovské parní léto opět nabídne možnost projet se z Valašského Meziříčí až do Rožnova parním vlakem. V čele nostalgických vlaků pojede parní lokomotiva Velký býček. Z Valašského Meziříčí vyráží vlak v 9:50 a 13:10 hodin, zpět jede v 11:12 a 15:34 hodin.

Do Hustopečí na letní kino

Areál M-klubu za společenským domem v Hustopečích nabízí během několika následujících dní zážitek v podobě letního promítání českých komedií. V pátek budou promítat novou komedii Hádkovi a v sobotu zde uvedou film Kdyby radši hořelo. Promítá se po setmění přibližně v devět hodin večer a za každého počasí. Vstupné je sto korun.

Za Shakespearem na Špilberk

Letní shakespearovské slavnosti na Špilberku v Brně začínají už v sobotu 17. července. O víkendu budou na letní scéně uvádět Veselé paničky windsorské, 19. až 21. července uvedou pořadatelé letošní novinku Macbeth. Na hru Mnoho povyků pro nic mohou milovníci divadla vyrazit 26. a 27. července a Hamleta odehrají ve dnech 29. a 30. července. Program bude pokračovat až do poloviny srpna.