Barevné kroje, koňské ozdoby, zpěv, hudba a dobré víno. To vše je spojené s tradiční jízdou králů, která se každoročně koná na několika místech v srdci Moravy. Letos však pořádání akcí výrazně komplikují současná opatření, a proto vymýšlejí pořadatelé alternativy.

Mezi místa, kde můžete již mnoho let potkávat krojované průvody, patří bezpochyby Vlčnov na Uherskohradišťsku. Zde se pořadatelé rozhodli uskutečnit akci především online formou. „Každoročně se v podvečer jízdy králů upírají zraky nejen vlčnovské veřejnosti na nového i loňského krále, kteří si symbolicky předají vládu v komponovaném večerním pořadu. Spolu s nimi jsou nejdůležitějšími osobami v obci mládenci a dívky dovršující právě osmnáct let. Vzhledem k situaci s pandemií Covid 19 se letošní předání vlády králů uskuteční pouze online, a to na našem YouTube kanálu Klub sportu a kultury,“ informovali organizátoři. Živé vysílání připravují na sobotu 29. května v osm hodin večer.

S konáním jízdy králů počítají i v Kunovicích, původní květnový termín byl však přeložen na 11. července. Naopak v nedalekém městě Hluk odložili z důvodu nepříznivé situace epidemiologické situace letošní ročník Dolňáckých slavností s tradiční jízdou králů až na rok 2022.