Poslední zářijový víkend je před námi, a proto i tentokrát přinášíme tipy na zajímavé akce a místa, která byste neměli vynechat. Kam tedy o víkendu na Moravě?

Na Čokoládový festival do Slavkova u Brna

Svátek všech milovníků čokolády je tady. Čokoládové pralinky, lanýže, fontány a další sladkosti obsadí od pátku až do neděle prostory zámku ve Slavkově u Brna. Součástí Čokoládového festivalu bude i doprovodný program plný koncertů, vaření s čokoládou i soutěží. Více informací o otevírací době a vstupenkách najdete ZDE.

Za balóny do Mikulova

Od pátku až do neděle bude Mikulov plný horkovzdušných balónů. Obyvatelé i návštěvníci města budou moci v rámci akce Mikulovské balonobraní sledovat balóny každé ráno a v podvečer. Ranní vzlety začínají v 7 hodin poblíž obchodního domu Billa. Tam se odehrají i vzlety večerní, a to od 17 hodin.

Do Zoo Hodonín za zvířaty i výstavou

Nejen zajímavé zvířecí obyvatele o víkendu spatříte při návštěvě hodonínské zoologické zahrady, v sobotu a v neděli se zde uskuteční také výstava obrazů hodonínského malíře Petra Přikryla. Výstava je přístupná všem návštěvníkům zahrady v oba dny od 9 do 19 hodin.

Za netradičním zážitkem do sudu

Podzim uprostřed vinic je krásný, a proto můžeme doporučit originální víkend či dovolenou přímo v sudu v Bořeticích. Kromě opravdu zajímavého ubytování si můžete užít grilování na přilehlé terase, deskových her, pikniku, čtení knih i cestování na elektrokoloběžkách. Bobule v sudu je v provozu už jen do konce listopadu a zbývají poslední volná místa. Více nabídce a termínech zjistíte ZDE.

Na Queenie do Valtic

Předposlední koncert v rámci projektu Hudba na vinicích bude patřit skupině Queenie, která dorazí už v sobotu do valtického vinařství CHÂTEAU VALTICE. Areál bude návštěvníkům koncertu otevřen od šesti hodin večer. Vstupenky jsou dostupné na místě i v předprodeji ZDE.

Do Bzence za vínem, památkami i romantikou

Už jste navštívili Bzenec? Pokud ještě ne, právě nyní je vhodná příležitost. Ať už se pojedete podívat na Kapli sv. Floriána a Šebestiána nebo nedaleké Váté písky, můžete si užít zábavu přímo v Hotelu Lidový dům Bzenec, kde nabízí pobytové balíčky přímo s ochutnávkou vín i dobrým jídlem v místní restauraci. Podzimní termíny jsou ještě volné! Více zjistíte ZDE.