Druhý říjnový víkend se ponese ve znamení vyrábění podzimních dekorací. Stále také pokračuje burčáková sezóna a konají se i venkovní akce. Kam se tedy o víkendu vydat na Moravě?

Za tvořením do Znojma

Pokud máte rádi tvoření a kreativní činnosti, neměli byste si nechat ujít veletrh Kreativní Znojmo. Ten se uskuteční v sobotu od 9 do 18 a v neděli od 9 do 16 hodin v prostoru Louckého kláštera ve Znojmě. Na veletrhu budou vystavovatelé z celé republiky a k vidění budou jak moderní, tak i starší techniky. Vstupné je padesát korun, děti mají vstup zdarma.

Za burčákem do Milotic

Už 46. ročník burčákového pochodu připravují na víkend v Miloticích. Putování osadou vinných sklepů Šidleny u Milotic je velmi oblíbené, dříve akci pořádal Klub českých turistů. Občerstvení i živá hudba je zajištěna.

Na dýně do Vranovic a Šošůvky

Podzimní atmosférou ožije v sobotu obec Vranovice, kde se od 15 hodin v parku za Domem pro seniory uskuteční Vranovické dýňobraní. Na programu bude vyřezávání dýní, tvorba podzimních dekorací, vaření dýňových pokrmů i nabídka burčáku a hudebního vystoupení. Na místě bude i fotokoutek a na samotný závěr čeká návštěvníky strašidelná stezka.

Za keramikou do Šošůvky

V Šošůvce se zaměří na dýně z keramiky. Na zahradě zdejší keramické dílny si zájemci od 9 do 17 hodin nazdobí keramické dýně, pomalují hrníčky nebo vyrobí mýdla i svíčky. Celým dnem budou provázet Komedianti na káře. Součástí je i soutěž o nejlepší dýňový pokrm.

Za historickými vlaky do Tišnova

O víkendu můžete také obdivovat drážní techniku a historické vlaky na tišnovském nádraží. Sobotní program nabídne jízdy parním vlakem, výstavu drážní techniky, historická vozidla či informační stánky, v neděli se po trati projede historický motoráček od Hrbaté Máni. Akce se koná v oba dny od 10 do 16 hodin.