První srpnový víkend je před námi. Kam se vydat na Moravě za tím nejlepším? Přinášíme naše tipy!

Na planety do Brna

Od čtvrtka 4. srpna až do čtvrtka 11. srpna jsou k vidění u brněnského planetária na Kraví hoře nafukovací modely vesmírných těles. Tuto podívanou si mohou lidé užít nejen během dne, ale i večer, kdy jsou modely nasvícené. Program Festivalu planet nabízí také pravidelné přednášky i promítání v rámci letního kina.

Na hody do Hustopečí

Od pátku až do neděle ožijí Hustopeče tradičními hody, které nabídnou bohatý program. Hody se uskuteční na ulici Herbenova. V pátek se uskuteční stavění máje, sobota přinese zábavu pod májou a v neděli městem projde krojovaný průvod. Při nepříznivém počasí se zábavy přesouvají do společenského domu.

Do Zaječí za vínem i dovolenou

Pokud máte rádi skvělé víno, neměla by na vašem seznamu míst chybět ani návštěva Vinařství Nosreti v Zaječí. Ve vinárně si můžete vychutnat některé z medailemi ověnčených vín ročníku 2021 a pokud si pospíšíte, můžete si stihnout zarezervovat i pobyt ve zdejším penzionu nebo Moravské chalupě. Na srpen zbývají poslední volná místa! V okolí je navíc mnoho cyklostezek, památek i vyhlídkových míst. Více informací najdete ZDE.

Na Národopisný festival kyjovského Dolňácka v Miloticích

Padesátý ročník Národopisného festivalu kyjovského Dolňácka nabídne od pátku až do neděle bohatý program v areálu vinných sklepů Šidleny a v zahradě státního zámku Milotice. Na programu dále nebudou chybět zpěvy lidových ženských a mužských sborů, taneční vystoupení folkloristů všech generací, noční zábavy s cimbálovými muzikami mezi sklepyi tradiční jarmark. Třídenní maraton zakončí v neděli podvečer divadelním vystoupením na lidové motivy Zdeňka Galušky.