Další říjnový víkend je před námi, a proto vám přinášíme několik tipů, kam zavítat na Moravě.

Na prohlídku vodojemů do Brna

Už v sobotu se otevřou veřejnosti unikátní brněnské vodojemy z přelomu 19. a 20. století. Nachází se na Žlutém kopci v Brně pod rozsáhlou travnatou plochou a návštěvníkům nabízí nevídanou atmosféru podzemních katedrál a originální zážitek. Více o časech prohlídek se dozvíte ZDE.

Za svatbou do Valtic

Přehlídku svatebních šatů, prohlídku zámecké kaple, ukázky líčení i květinové výzdoby nabídne v sobotu ve Valticích Svatební veletrh. Koná se v zámecké Zimní jízdárně od 10 do 17 hodin.

Na dýně do Drnholce

Pokud máte rádi dýně a podzimní atmosféru, neměli byste si nechat ujít Svět dýní v Drnholci. Výstava dýní s možností vyřezávání je otevřena po celý víkend od 10 hodin dopoledne.

Na hody do Slavkova

Slavkov u Brna ožije o víkendu hodovou zábavou. Sobotní ráno bude věnované stavění máje, ve tři hodiny odpoledne projde městem krojovaný průvod a od osmi hodin večer se ve Společenském centru Bonaparte uskuteční hodová zábava. Krojovaný průvod vyjde i v neděli před desátou hodinou dopoledne a půjde od radnice k chrámu Vzkříšení Páně, kde se bude konat krojovaná mše svatá.