Druhý červencový víkend bude na Moravě poklidnější, přesto nám nabídne několik zajímavých akcí. Kam se tedy vydat?

Do Boskovic na festival

Další ročník festivalu pro židovskou čtvrť od 7. července až do 10. července nabídne bohatý program plný umění. Kromě boskovických hudebních stálic Tata Bojs, herce Jana Hájka a malíře Vladimíra Kokolila čeká na návštěvníky rock, pop, jazz a alternativa rovnou na několika scénách.

Na Slovácko do vychlazeného sklípku

Pokud máte rádi Slovácko a víno, neměli byste si nechat ujít návštěvu nově otevřené vinné galerie v Hotelu Lidový dům v Bzenci. Od června zde otevřeli sklípek s nabídkou desítek vín od nejlepších moravských vinařů. Návštěvu Bzence si můžete užít po několik dní, jelikož zde nabízí i možnost ubytování a také restaurace. V okolí se nachází mnoho cyklostezek, proto kolo s sebou! Více se dozvíte ZDE.

Na letní kino do kláštera

Klášter Rosa coeli a kino k tomu? Netradiční propojení tohoto historického místa s letním kinem můžete zažít už v sobotu od osmi hodin večer. Promítat se zde bude film Tajemství staré bambitky 2. Vstupné je 100 korun.

Za tajemným Egyptem na brněnské výstaviště

Pokud milujete pyramidy a historii Egypta, určitě byste si neměli nechat ujít unikátní výstavu Tutanchamon, která je až do září k vidění na brněnském výstavišti. Čeká na vás obdivuhodná expozice i cesta do roku 1922, kdy slavný Howard Carter faraonovu hrobku objevil. Žádné muzeum světa nevlastní celou kolekci faraonova pokladu, o to více je výstava svou kompletní sbírkou unikátní. Její součástí jsou totiž dokonalé repliky, které vznikly pod dohledem mezinárodně uznávaných odborníků v řemeslnických a uměleckých dílnách přímo v Egyptě. Více zjistíte ZDE.

Za zábavou na hody

Víkend bude patřit tentokrát hodům v Zaječí, Čejči i Popicích. Pokud vás tedy láká tradiční hodová zábava, neměli byste si nechat ujít víkendový program na některém z těchto míst.