Poslední srpnový víkend nám opět přinese zajímavé akce. Na Moravě se bude zpívat, tančit, jíst i popíjet dobré víno. Kam se tedy vydat?

Do Pavlova na festival burgerů
Máte rádi burgery? Pokud ano, neměli byste si nechat ujít Mini Burger Street festival ve Vinařství Reisten v Pavlově. Festival se uskuteční v pátek od 12 do 22 hodin a v sobotu od 10 do 22 hodin. Mimo burgerů nebude chybět skvělé víno a pestrá nabídka jídel a dezertů.

Na Slovácko za vínem, odpočinkem a krásnou krajinou
Už jste navštívili Slovácko? Pokud ještě ne, měli byste si tuto oblast zapsat na seznam výletů. Místo plné folkloru, hudby, historie a skvělých vín vás okouzlí. Pokud máte rádi cyklistiku, rozhodně doporučujeme kolo s sebou! Ubytovat se můžete v Hotelu Lidový dům v Bzenci. Nabízí zde například pobytové balíčky s polopenzí a ochutnávkou vín rovnou od 21 vinařů z Moravy. Ochutnat můžete i zdejší gastronomii, zajít do pivnice či vinárny. Venkovní posezení oceníte nejen vy, ale i vaše děti, které se mohou vyřádit na dětském hřišti. Více o možnostech ubytování i tipech na výlety v okolí najdete ZDE.

Do Mikulova za dvoudenním hudebním festivalem
Rovnou dva dny plné hudby nabídne v prostředí mikulovského amfiteátru hudební festival MikuLOVE. Už v pátek 26. a v sobotu 27. srpna před jihomoravským publikem vystoupí na unikátním společném koncertu skupiny Už jsme doma a Hradišťan, dále Michal Ambrož & Hudba Praha, Krásné nové stroje, Znouzectnost, Echt! a mnoho dalších. Celkem festival nabídne dvacet šest kapel. Program a vstupenky najdete ZDE.

Za vínem na otevřené sklepy
V sobotu se návštěvníkům otevřou sklepy v Bavorech, Mikulčicích, Vracově či Velkých Bílovicích. Navštívit můžete i Zarážení hory v Hustopečích, které je taktéž spojeno s otevřenými sklepy.

Do města mandloní a skvělého vína
Věděli jste, že každý rok jezdí tisíce lidí sledovat kvetoucí mandloňové sady do Hustopečí? A když nekvetou mandloně, vyráží se do sklípků na víno i burčák. Hustopeče jsou jen kousek od dálnice, přitom uprostřed krásné přírody vhodné na cyklistiku i procházky. I v případě nepříznivého počasí zde rozhodně není nuda. Například v penzionu Pod Radnicí mají jako jediní v Hustopečích vnitřní bazén a vířivku. Penzion najdete hned na náměstí a jeho nabídka služeb je opravdu pestrá. Ubytování je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i v případě firemních akcí či teambuildingů. Na podzim zde mají ještě několik volných termínů. Více najdete ZDE.

Za veterány do Mikulova, Valtic i Lednice
Už v sobotu se uskuteční 5. ročník Pálavského Oldtimeru. V rámci akce budou vidění vzácné veterány, ty představí od desíti do půl dvanácté ve Valticích, od půl jedné do půl třetí v Mikulově a od tří do pěti v zámeckém parku v Lednici.

Do Brna na festival milovníků pálivého
Pokud máte rádi pálivé jídlo, rozhodně si nenechejte ujít v sobotu Chillibraní v Björnsonově sadu v Brně. Desátý ročník nabídne soutěž v pojídání chilli, soutěž o výrobek roku, rozmanitou kuchyni, dezerty, dětskou zónu, piva z minipivovarů a mnoho soutěží s partnery akce. Festival startuje v 11 hodin, vstup je zdarma.

Za hudbou do vinic
Seriál koncertů Hudba na vinicích se blíží do finále. Už v pátek vystoupí ve vinařství Sonberk písničkář Pokáč, v sobotu pak vystoupí ve vinařství Vican v Mikulově Jiří Krhut a Štěpán Kozub. Letošní ročník Hudby na vinicích zakončí o týden později skupina QUEENIE, která vystoupí 2. září v CHÂTEAU VALTICE a 3. září v Zámeckém vinařství v Bzenci. Více o programu a vstupenkách se dozvíte ZDE.