Druhý zářijový víkend přinese dvě velmi očekávané události na Moravě. Další ročník vinobraní čeká návštěvníky Znojma i Mikulova. Živo bude také na Brněnsku. Kam se tedy o víkendu vydat na Moravě?

Do Znojma na historické vinobraní

Opravdu bohatý program od pátku až do neděle nabídne další ročník znojemského vinobraní. O zábavu bude postaráno rovnou na třinácti stanovištích a zavítají sem i známé tváře. Na pódiu se postupně vystřídají například Lucie Bílá, Lenny, Marek Ztracený, Pavel Calta, Jordan Haj a Emma Smetana, Richard Müller či skupina Chinaski. Nebudou chybět prodejní stánky a samozřejmostí bude nabídka vín a burčáku. Vstupenky jsou k dostání online a ke koupi budou také na místě. Vstupné na všechny dny je 550 korun.

Na vinobraní také do Mikulova

I v Mikulově se uskuteční další ročník Pálavského vinobraní. Ten nabídne vystoupení Davida Kollera, Lucie Bílé s Arakainem, Anetu Langerovou, skupinu Mirai či Tata Bojs. Program doplní ochutnávky vín a burčáků, cimbálová muzika i folklórní spolky. Vstupenky na všechny dny jsou v předprodeji za 1050 korun, na místě budou k dostání za 1200 korun.

Za hody na Brněnsko

Veselo bude o víkendu také v Židlochovicích a Rajhradu, kde od pátku až do neděle uskuteční tradiční hody. Jako vždy bude součástí programu stavění máje, hodový průvod i zábava.

Do Brna na zmrzlinový festival

Pokud máte rádi zmrzlinu, neměli byste si nechat ujít první ročník Zmrzlina festu, který se uskuteční v sobotu v prostoru dvorany Městského divadla Brno. Akce začíná v deset hodin dopoledne a až do odpoledních hodin na všechny návštěvníky čeká široká nabídka zmrzlin, program pro děti i vyhlášení nejlepší zmrzliny.

Na festival vědy do areálu brněnského výstaviště

Jestliže vás láká věda, technika i historie, můžete od pátku až do neděle navštívit festival vědy na brněnském výstavišti. Více než čtyři desítky vědecko-technických institucí, škol a vzdělávacích organizací připravily interaktivní ukázky svých děl. Kromě vnitřních expozic budou k vidění i ty venkovní, nebudou chybět workshopy, divadlo, úniková hra či atraktivní modely vesmírných těles.