První červencový týden na Moravě přináší mnoho krojovaných slavností. Vydat se tak můžete

Na Valtice po italsku i skvělé víno

Italské speciality a nejlepší moravská vína nabídne o víkendu už šestý ročník akce Valtice po italsku. Snoubení moravského vína s italskými pochoutkami tak můžete na nádvoří valtického zámku otestovat například u stánku vinařství Moravíno, které ve Valticích sídlí. Vstup na akci je volný a program začíná v sobotu i v neděli vždy od 11 hodin.

Do Hluku na slavnosti a jízdu králů

Dolňácké slavnosti písní a tanců společně s tradiční jízdou králů oživí od čtvrtka 30. června až do pondělí 4. července město Hluk na Slovácku. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu hudby, tance, vína a krojů. Kompletní program najdete ZDE.

Za liliemi do Rajhradu

Krásu vystavovaných lilií můžete od soboty 2. července až do neděle 10. července obdivovat v Benediktinském klášteře v Rajhradě. Koná se zde již desátý ročník výstavy lilií v režii specializované základní organizace Českého zahrádkářského svazu Lilium Brno.

Na Velkopavlovické meruňkobraní

Pokud milujete meruňky, neměli byste si nechat v sobotu 2. července ujít osmý ročník meruňkobraní ve Velkých Pavlovicích. K dostání budou meruňkové speciality, soutěžit se bude v pojídání belešů s meruňkovou marmeládou a nebude chybět ani kvíz pro dospělé. Pro děti na akci připravují zábavné soutěže. Program se uskuteční v areálu Ekocentra Trkmanka.

Za krojovanými hody na Břeclavsko

Za hody se i tentokrát můžete vydat na několik míst. Víkendový program v rámci krojovaných hodů připravují v Drnholci, Němčičkách i Podivínu na Břeclavsku.

Na slavnosti pernštejnského panství

Nádvoří hradu Pernštejn opět ožije vzpomínkami na slavnou minulost. Od pátku až do neděle hradní prostory obsadí rytíři, šermíři, kejklíři, hudebníci a divadelníci, aby zde zavzpomínali na život našich předků. Nebude chybět ani historický jarmark a bohatý program nabídnou také v Nedvědici v areálu u rybníka.