Předposlední červencový víkend nám přináší další zajímavé akce, které byste si neměli nechat ujít. Ať už preferujete tradice nebo si raději zajdete na koncert současných kapel, o víkendu si opravdu vyberete. Kam tedy v následujících dnech zajít?

Na Horňácké slavnosti do Velké nad Veličkou

65. ročník festivalu Horňáckých slavností startuje již ve čtvrtek a potrvá až do neděle 24. července. Návštěvníkům nabídne bohatý program v podobě cimbálové muziky, tanců, jarmarku a zábavy. Folklorní program doplní výstavy v prostoru obecního úřadu, Válcového mlýna, Čechového dvora v Louce a Javornického muzea.

Za ohňostrojem do Brna

Poslední ohňostroj z letošní přehlídky Ignis Brunensis rozzáří už v sobotu večer nebe nad Brnem. Ohňostrojové představení s názvem Mendelovy inspirace bude uvedeno k poctě Gregora Johanna Mendela, světově významného vědce, zakladatele oboru genetiky. K vidění bude od půl jedenácté večer nad hradem Špilberk.

Na Vinařské meruňkové slavnosti a Předhodové zpívání

Propojení vína, meruněk a tradičního folklóru Podluží. To vše zažijí lidé již v sobotu ve Valticích, kde se uskuteční Vinařské meruňkové slavnosti a Předohodové zpívání. Více než dvě stovky krojovaných, meruňky na slano, na sladko, ve zmrzlině i koktejlech. K tomu nebude chybět nabídka místních vín. Program je připraven od tří hodin odpoledne až do půlnoci na valtickém náměstí. Vstupné je zdarma.

Na oslavy vědce Mendela

Už v pátek a sobotu si v Brně připomenou 200 let od narození otce genetiky Gregora Johanna Mendela. Festival nabídne v pátek večer živý přenos koncertu brněnské filharmonie z Baziliky, následně vystoupí Kool & the Gang z USA. V rámci sobotního programu vystoupí Lipo, Barbora Poláková, Lake Malawi, Kateřina Marie Tichá či Ewa Farna.

Po víkendu na degustaci pod hvězdami

Je libo speciální degustace pod širým nebem s výkladem hvězdáře? Tuto příležitost budou mít už ve středu 27. července návštěvníci Vinařství Kolby v Pouzdřanech. Přímo ve vinici, která je součástí Pouzdřanské stepi, bude od devíti hodin probíhat výklad hvězdné oblohy od hvězdáře brněnského planetária Daniela Pitoňáka. Akci pořádá Vinařství Kolby ve spolupráci s Vinařstvím Reisten. Více informací najdete ZDE.