Další květnový víkend je před námi a to znamená jediné, přinášíme vám několik tipů, kam v následujících dnech zavítat na Moravě.

Za chřestem do Ivančic

V Ivančicích se opět od pátku do neděle uskuteční tradiční slavnosti chřestu a vína. Program nabídne kuchařské show, regionální restaurace, duely vína a jídla, řemeslný a potravinový trh plný chřestu či hudební program i zábavnou zónu pro děti. Více o slavnostech se dočtete ZDE.

Do Lednice na Májovou slavnost

Lázeňská kolonáda v Lednici ožije už v sobotu bohatým kulturním programem v rámci Májové slavnosti. Na návštěvníky čeká svěcení lázeňských pramenů, hudební vystoupení či příjezd veteránů a cyklistů v dobových kostýmech.

Za papírovými modely do brněnského muzea

Po celý víkend se bude konat v prostoru Technického muzea Brna mezinárodní soutěžní výstava papírových modelů. Návštěvníci se mohou těšit na modely aut, letadel, lodí, tanků či hradů a zámků. Součástí bude i nabitý doprovodný program plný přednášek i workshopů. Více informací a podrobný program najdete ZDE.

Na oživlý hrad Boskovice

Pohodový program ve středověkém duchu připravují na víkend na malebné zřícenině hradu Boskovice. Na veřejnost čekají dva dny plné divadla, šermu, žoldnéřů, pohádek a koní. Na závěr se uskuteční i tradiční jezdecký turnaj. Program začíná v devět hodin ráno a končí o půl páté odpoledne.

Do Brna na Animefest

Největší český festival japonského komiksu, animovaného filmu a moderní japonské kultury Animefest se už o víkendu uskuteční na brněnském výstavišti. Sedmnáctý ročník setkání fanoušků japonské kultury nabídne soutěže, přednášky, workshopy a samozřejmě promítání filmů.

Na Den Biodiverzity do hodonínské zoo

Různorodost všech živých organismů na Zemi si připomenou už v neděli 22. května od půl druhé odpoledne v hodonínské zoologické zahradě. U příležitosti mezinárodního dne přírodní biodiverzity zde pro děti i dospělé připravují pestrý program v podobě vystoupení, dílniček i naučných stanovišť. Více o akci se dozvíte ZDE.