Kuchařské show, regionální restaurace, duely vína a jídla či řemeslný a potravinový trh plný chřestu. K tomu ještě nabitý hudební program i zábavná zóna pro děti. To vše nabídnou od pátku do neděle slavnosti chřestu a vína v Ivančicích.

„Chřest si v posledních letech získává stále více příznivců. Na své si na slavnostech přijdou všichni, i ti, kdo chtějí třeba jen ochutnat, nebo potřebují načerpat inspiraci. Po celou dobu Slavností bude připravena gastrozóna, ve které bude možno okusit přibližně třicet chřestových pokrmů. V minulých letech návštěvníci mohli ochutnat například filírované kachní prso s grilovaným pikantním chřestem a červeným zelím se sladkou cibulkou, kapří hranolky s chřestovým dipem, nebo smažený chřest v parmazánovém těstíčku, ale i úpravy na sladko – chřestový cheesecake, zmrzlinu nebo například mandlový dort s marinovaným chřestem. Přímo v gastrozóně se také nachází WinePoint – místo, kde čekají na degustaci vína od prezentujících se vinařů nasnoubená k pokrmům festivalových restaurací,“ představili program pořadatelé.

Vinařskou zónu obsadí přibližně dvacet vinařství. Zároveň zde bude probíhat kuchařská show Petra Stupky s Honzou Vorlem a Mirkem Kalinou. Zájemci si budou moci vyzkoušet na vlastní kůži také snoubení vína a jídla s Pavlem Chrástem.

Mimo chřestu a vína nabídnou slavnosti i kulturní program. V pátek na pódiu vystoupí místní školy a spolky, v sobotu se mohou návštěvníci těšit na cimbálku Musica Moravica, Fčeličky, oblíbeného písničkáře Pokáče, Alband s J. A. Kronkem a rockovou kapelu Stone. V neděli vystoupí Karol a Kvído v hudební show pro děti, Good news band, folková kapela Fleret a na závěr swing & jazz orchestr Melody Gentlemen.

Pro děti bude o víkendu připravena na nádvoří radnice dětská zóna s historickými atrakcemi, skákacím hradem, expozicí drobných zvířat a dalšími aktivitami. V sobotu dětem zahraje Divadlo 100 opic a v neděli děti potěší králičí hop.