Sedmadvacátý ročník Slavností chřestu a vína v Ivančicích právě startuje. Pro návštěvníky jsou připraveny řemeslné a farmářské trhy, speciality připravované z chřestu i pestrá nabídka vín z regionálních vinařství. Kulturní část se uskuteční online.

Na dva dny v čase od 10 do 17 hodin obsadí zdejší Palackého náměstí prodejci chřestu a jeho sazenic. Ve stejný čas nabídnou na prostranstvím před kostelem také chřestové speciality i jihomoravská vína. Kulturní program slavností se letos přesouvá do online verze.

„S ohledem na epidemickou situaci je omezen na hudební program z věže kostela a online program na YouTube kanálu KIC Ivančice. Z věže ivančického kostela bude v pátek možno slyšet Géraldine Schnyder & friends, Rock String, Evu Šínovou, Terezu Filipovou a žesťový soubor ZUŠ Ivančice. V sobotu na kostelní věži zahrají a zazpívají Vítězslav Hándl a Roman Fiala, Anežka Binková a Midnight Coffee Session,“ informovali pořadatelé.

Nebude chybět ani vystoupení šéfkuchaře Petra Stupky a své kuchařské umění předvede také ivančický finalista soutěže MasterChef Česko 2019 Jan Vorel. Zajímavosti o spojení vína s chřestem předá sommeliér Pavel Chrást. Vstup na akci je zdarma.