Třináctý ročník mezinárodní divadelní přehlídky Divadelní svět právě začíná. Divákům nabídne na padesát souborů z celého světa i doprovodný program ve formě workshopů, besed, debat či online programu.

Festival už v pondělí zahájila dvojí premiéra dokumentu Smrt a sny Evy Tálské popisující život přední české režisérky. V dalších dnech diváky čeká pestrá nabídka představení nejen od českých souborů, přijedou také umělci z Izraele, Francie, Polska, Maďarska a Běloruska.

Dramaturgie festivalu letos obrací pozornost k fenoménu diváka. Místo zastřešujícího tématu je letošní ročník věnován společnému hledání, co všechno je a může být divadlo. Jaké podoby, nové perspektivy i kořeny je nutné znovu objevit. Ambicí organizátorů je stvořit během festivalu neopakovatelnou „divadelní krajinu“, ve které společně s diváky bude možné objevovat divadelní svět. Motto „Divadlo je…“ (spolu se třemi významnými tečkami) tak bude poslední květnový týden v Brně větou, kterou si každý návštěvník festivalu může dokončit podle svého uvážení.

Představení se uskuteční na několika známých brněnských scénách. Lidé tak mohou navštívit Janáčkovo divadlo, Mahenovo divadlo, divadlo Reduta, divadlo Husa na provázku, činoherní a hudební scénu Městského divadla Brno, Studio Marta, divadlo na Orlí, divadlo Polárka, divadlo Industra nebo divadlo Radost.