Zoologická zahrada Brno na sobotu 19. března připravuje již tradiční Vítání jara. V rámci této akce bude pro návštěvníky připravena soutěžní vědomostní stezka, komentovaná krmení tamarínů žlutorukých, pandy červené a lemurů kata i dětské tvořivé dílny. Vystoupí také zpěvačka Sára Nová a návštěvníci se dočkají i oblíbeného zoovláčku.

V areálu zahrady bude na rodiny s dětmi čekat malování na obličej a v Africké škole ukázky virtuální reality. Ve 12:00 začne v malém sále Správní budovy přednáška na téma ochrana dudků chocholatých na jižní Moravě. Tento projekt byl podpořen Norskem prostřednictvím Norských fondů. Ve 14:00 bude na pódiu u Dětské zoo probíhat tematický program, kde vystoupí zpěvačka Sára Nová a budou předány drobné ceny výhercům soutěžní stezky. „Připraveni jsme také na rodiny s dětmi z Ukrajiny, pro které bude soutěžní stezka v areálu přeložena do ukrajinštiny,“ řekla tisková mluvčí Zoo Brno Monika Brindzáková.

Jaro je na Mniší hoře také ve znamení nových mláďat. „Děti se mohou těšit na dvě mláďata klokanů žlutonohých, která v uplynulých dnech poprvé opustila mateřský vak. V Exotáriu je k vidění mládě pásovců štětinatých a nové přírůstky máme také třeba u takinů indických. Milovníci šelem budou určitě mile překvapeni, jak povyrostli levhartí kluci narození loni v červnu,“ dodala Brindzáková. Zahrada je celý březen otevřena od 9:00 do 17:00.

Jaro se chystají oslavit i ve Středisku ekologické výchovy Hlídka při Zoo Brno. V pátek 25. března od 15:00 do 18:00 se v parku pod Špilberkem uskuteční akce pro děti i dospělé s motivem jarních změn v přírodě. Probouzení přírody nabídne řadu pohybových i tvořivých aktivit. Děti si zasejí svoji vlastní rostlinku a spolu s rodiči vyrobí okrasný květináč.