Z nové atrakce se mohou radovat příznivci adrenalinového sportu. Před pár dny totiž byla v Brně slavnostně otevřena nová pumptracková dráha nacházející se mezi ulicí Štouračovou a přírodní rezervací Pekárna.

„Cílem mého projektu bylo vybudovat univerzální sportoviště vhodné pro širokou veřejnost. V lokalitě mezi ulicí Štouračovou a přírodní rezervací Pekárna navazuje na vybudovaný dirtpark Bystrc a rozšiřuje jeho využití pro všechny sportovce od malých dětí po zkušené jezdce,“ upřesnil Jakub Vodička, navrhovatel realizovaného projektu. Vodička svůj návrh na novou dráhu podal v rámci participativního rozpočtu Dáme na vás, kde se v celoměstském hlasování umístil na 10. místě a získal 1586 hlasů.

„Doufám, že pumptracková dráha pod Pekárnou realizovaná participativním rozpočtem Dáme na vás bude sloužit dětem a mládeži nejen z Bystrce, ale i všem ostatním návštěvníkům. Dráha je vhodná pro jízdu na kole, skateboardu, in-line bruslích, koloběžkách nebo dětských odrážedlech, a proto může oslovit opravdu širokou veřejnost ve všech věkových kategoriích,” uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Z Dáme na vás bylo na realizaci poskytnuto celkem 3 588 000 korun. V rámci projektu byla na daném území vymodelována dráha, položen asfalt, přidělány lavičky, stojany na kola a odpadkové koše, rovněž byly vysázeny stromy a keře.

Foto: archiv Dáme na vás