Smíme prosit? Tak se jmenuje nový koncert Filharmonie Brno, která jej odehraje rovnou čtyřikrát. Pokud to počasí dovolí, vystoupení filharmoniků se uskuteční přímo na nádvoří Besedního domu v Brně.

„Naši hudebníci se neskutečně těší na živou odezvu publika, je to pro nás slavnostní příležitost. I proto jsme zvolili radostný repertoár. Zahrajeme trojí tance: Janáčkovy Lašské, Dvořákovy Slovanské a Brahmsovy Uherské,“ přiblížila program ředitelka filharmonie Marie Kučerová. Roli při výběru hrála také hlučnost nedaleké Husovy ulice.

Koncertů se ujme stálý hostující dirigent Robert Kružík. „Jestli nám uplynulé měsíce něco ukázaly, tak to, že smyslem naší práce jsou zejména lidé v hledišti a jejich energie, jejich reakce. Jsme moc rádi, že tento smysl konečně můžeme začít naplňovat, navíc s programem, který se krásně hodí k jarním dnům,“ radoval se dirigent Kružík.

Jednotlivé koncerty se uskuteční ve čtvrtek 10., pátek 11., pondělí 14. a úterý 15. června. Začátek je vždy v 19 hodin a vstup bude umožněn tři čtvrtě hodiny předem. „Posluchači se na místo dostanou branou Moravské galerie z Husovy ulice a po schodech z ulice Besední. Kromě vstupenky je uvaděči požádají o kontrolu kontaktu, který na sebe uvedli, a prokázání zdravotního stavu – lékařským dokladem o prodělané nemoci, o očkování či negativním testem,“ doplnila mluvčí filharmonie Kateřina Konečná.

Pořadatelé zároveň doporučují sledovat aktuální opatření na jejich webových stránkách, kde mimo jiné najdou daný den do 14 hodin i informaci, zda se koncert uskuteční na nádvoří nebo přímo v sále Besedního Domu. Vstupné bez slevy je 100 korun.

Foto: archiv FB