Nové vlakové nádraží již v příštím roce nahradí současnou nevyhovující budovu v brněnském Králově Poli. Cestujícím rekonstrukce nabídne pohodlnější i bezpečnější cestování, dojte také k prodloužení podchodu a stavbě lávky k ulici Myslínova.

Přes 70 let stará nádražní budova bude zbourána a místo ní vznikne nový dvoupodlažní bezbariérový objekt se službami a zázemím pro cestující. „Dojde i ke kompletní výměně kolejiště, vybudování nových zastřešených nástupišť s bezbariérovým přístupem, informačního a orientačního systému i zabezpečovacího zařízení. Součástí investiční akce je také rekonstrukce koleje č.1 v celém úseku z Brna-Maloměřic až do Kuřimi. Cílem je zkrácení jízdní doby tranzitních spojů v úseku Maloměřice – Královo Pole, zlepšení komfortu cestování a zvýšení bezpečnosti. Po dobu výstavby nové výpravní budovy bude zázemí pro cestující zajištěno pomocí mobilních kontejnerů,“ představilo detaily Tiskové středisko Magistrátu města Brna.

Rekonstrukce začne v lednu příštího roku a hotovo by mělo být na konci roku 2024. Kompletní stavba by měla stát okolo 2,8 miliardy korun.

FOTOGALERIE: