Centrem Brna v sobotu 14. srpna od 15 hodin opět projedou vozy ze sbírek Technického muzea v Brně. Tentokrát jako pozvánka na akci muzea s názvem Šedesátka s TMB. Poslední sobotu v měsíci srpnu totiž touto událostí oslaví šedesát let samostatné existence.

Více než dvacet vozů osobních i závodních automobilů a armádní techniky přijede na náměstí Svobody kolem třetí odpoledne. Po příjezdu projede kolona sbírkových vozů třikrát trasou z náměstí Svobody, směrem na hlavní nádraží a přes Rooseveltovu a Rašínovu ulici zpět.

„Aby si mohli zájemci prohlédnout vozy i z blízka, při každém průjezdu zůstane na náměstí několik vybraných vozů do dalšího průjezdu kolony,” upřesnil průběh akce náměstek ředitele muzea Josef Večeřa. Po třetím průjezdu kolony danou trasou v centru města odjedou všechny vozy zpět do areálu muzea v Řečkovicích.

První auto na přední pohon i luxusní limuzíny
Přihlížející se mohou těšit například na první sériově vyráběný automobil s pohonem na přední kola u nás Z 4, dále na Wikow 35, Tatru 57, Škodu 1200, Škodu Spartak, Škodu 120, závodní vozy Škodu Favorit 136 L, Škodu 120 Rallye. Z luxusních vozidel to budou limuzína Tatra 613 Narex a Tatra 700. “Z dalších můžeme jmenovat například Ladu Bohse Eurostar, terénní vozidlo Avia A 11 Trend, vojenské vozy značky Praga a speciální těžký terénní nákladní automobil Tatra 813 vyráběný v letech 1967 až 1982 v provedení 6×6 a jako hasičský vůz,” doplnil Večeřa.

Akce s názvem Muzeum v pohybu III zve na událost Šedesátka s Technickým muzeem v Brně, kdy muzeum na sobotu 28. srpna pro veřejnost chystá bohatý kulturní program. Vozový park ze sbírek muzea si budou moci zájemci prohlédnout zblízka a podrobněji od 10:00 do 18:00 právě před hlavní budovou. Obě zmíněné akce se konají v rámci letošního ročníku IGNIS BRUNENSIS.

Zdroj: Technické muzeum v Brně i foto