Letní světová přehlídka ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS opět zavítá do Brna. Tentokrát se uskuteční nad brněnským hradem Špilberk od konce června do září.

I přes stále trvající omezení pořadatelé připravují další ročník festivalu ohňostrojů nad brněnským nebem. Novinkou je spolupráce s hradem Špilberk. „Špilberk máme už přes dvacet let vyzkoušený v přehlídce každoročním konáním nesoutěžních ohňostrojných show. Osvědčenou ohňostrojnou lokací je brněnská pevnost podle dochovaných historických rytin a dokumentů už přes 300 let. V aktuální koronavirové době má pro nás navíc zásadní výhodu, že je ohňostroj nad městem vidět v okruhu několika kilometrů a diváky budeme mít nejen v tisících oknech, balkónech a terasách, ale také rozeseté v menších skupinkách po celém Brně i v dohledu mimo Brno,“ informoval generální ředitel pořádající společnosti SNIP & CO Jiří Morávek.

Brňané se dočkají celkem pěti ohňostrojových sobot. Čtyři mezinárodní umělecké ohňostroje v soutěžním módu jsou plánované na 26. června, 3. července, 7. srpna a 14. srpna, vždy ve 22.30 hodin. Na začátku školního roku, 11. září, završí pětici ohňostrojů nad Špilberkem nesoutěžní epilog věnovaný všem dětem navštěvujícím své školy a školky.

Hlavním tématem letošního ročníku jsou zprávy ve smyslu poselství a přátelství. Novinkou budou také online přenosy ve vysokém rozlišení. O nejhezčím ohňostroji letos rozhodnou především diváci pomocí hlasování na sociálních sítích a ve veřejné anketě.