Dominikánské náměstí v Brně možná již brzy obsadí kužely s vycházející párou. Designový prvek by měl sloužit místo kašny. Vítězný návrh vybrala odborná porota, nyní je na řadě jednání o samotné realizaci projektu.

„Soutěž o návrh na ztvárnění vodního prvku na Dominikánském náměstí jsme na Radě města Brna schválili už před dvěma lety. Naším cílem bylo a stále je oživit zrekonstruované náměstí, které se stalo místem setkávání Brňanů a v létě také místem odpočinku díky lehátkům a kamenným lavicím. Právě v prostoru mezi nimi a čtyřmi platany bude v budoucnu vodní prvek umístěn,“ informovala primátorka města Markéta Vaňková.

Do soutěže se přihlásilo celkem 53 návrhů. Posuzována byla především kreativita, originalita a celková úroveň řešení. Vítězný návrh od Tomáše Pavlického a Ing. Arch. Michaela Gabriela symbolizuje historické kouřící trubky, tedy výfuky teplárenského parovodního potrubí, kterých bylo v Brně rovnou několik.

Autorům vítězných návrhů rozdělí Brno odměnu 450 tisíc korun. Autoři na prvním místě získají 180 tisíc, za druhé místo 150 tisíc a tři nejlepší návrhy na třetím místě získají každý odměnu po 40 tisících korun. Zadavatel projektu bude nyní oslovovat účastníky soutěže na nejvýše oceněném místě k jednání o samotné realizaci.

FOTOGALERIE: