Opáskovaná plocha plná zábran a zákazů. Tak vypadalo v uplynulých dnech parkoviště u tržnice v Břeclavi. Důvodem bylo nebezpečí pádu plechů ze střechy opuštěného objektu. Tomu však bude již brzy konec, město se rozhodlo nebezpečnou střechu opravit.

Parkoviště se v omezeném režimu opět otevře v úterý 22. června. V prostoru mezi řekou a bývalou tržnicí však už nebude možné zaparkovat, prostor zůstane pouze pro průjezd. Řidiči tak budou svá auta nechávat mezi tržnicí a ulicí Národních hrdinů. Kolem objektu budou z bezpečnostních důvodů nainstalovány zábrany.

„Nejedná se sice o oficiální parkovací plochu, ale chceme občanům vyjít vstříc, aby mohli tento prostor i nadále využívat. Zároveň ale potřebujeme opravit havarijní stav střechy, proto jsme hledali možnost, jak skloubit obě věci. Věříme, že nalezené řešení bude vyhovovat oběma stranám. Vyřešit musíme také ekonomickou stránku věci, protože s touto investicí jsme v rozpočtu nepočítali, a ten je i díky dopadům pandemie koronaviru opravdu napjatý,“ informovalo vedení města.

Zavření plochy zkomplikovalo cestování mnoha lidem. Parkoviště u tržnice je v Břeclavi totiž jedno z nejvyhledávanější, a to zejména díky své poloze v centru města i parkování zdarma. „Odborníci podrobným průzkumem stavu střechy zjistili, že bude potřeba střechu zrekonstruovat a vyměnit celou krytinu. Taková oprava bude finančně i časově náročná, proto se město rozhodlo umožnit řidičům parkování v uvedeném režimu. Samotná budova tržnice zůstane ohrazena zábranami až do skončení prací,“ vysvětlila situaci mluvčí města Jana Pelcová. Do budoucna by se měla chátrající a problémová budova proměnit v moderní knihovnu.