Do konce příštího roku vznikne v Ostrově u Macochy nová moderní budova dětské léčebny. Ta poskytne veškerý komfort malým pacientům včetně doprovodu.

Už přibližně čtyřicet let využívají v Ostrově u Macochy zvláštní léčebnou metodu zvanou speleoterapii, která je zaměřena na specifické klima v jeskyni. „Jako jediné pracoviště v republice využívá tato léčebna pro speleoterapii krasovou jeskyni, a to díky jejímu umístění v CHKO Moravský kras. Kapacitně již nevyhovující a doposud stále provizorní prostory tak nyní nahradí nová moderní budova. Ta spojí všechny provozy potřebné pro chod léčebny pod jednu střechu a rozšíří její kapacity,“ informoval hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Připravovaný komplex čtyř propojených budov nedaleko Císařské jeskyně, kde léčba probíhá, nabídne návštěvníkům mimo ubytování i jídelnu s kuchyní, tři školní třídy s družinou, zdravotnickou část a rehabilitační část s vnitřním bazénem, která by měla být částečně přístupná také veřejnosti. Dále zde vzniknou dvě víceúčelová hřiště, arboretum či stezka pro hippoterapii.

„Speleoterapie, která je uznanou léčebnou metodou, pomáhá dětem ke zlepšení jejich zdravotních potíží a je rodiči nemocných dětí velmi žádaná. Jsme rádi, že jsme mohli stavbou nové budovy léčebny nejen podpořit její jedinečnost, ale především pomoci nemocným dětem vstoupit do zdravé budoucnosti,“ dodal radní Jiří Kasala.