Pivo, víno, hudba, tanec. To vše nás čeká v následujících dnech na Moravě. Druhý srpnový víkend nám nabídne opravdu mnoho akcí. Vybrali jsme proto ty nejzajímavější akce a místa, kde byste neměli chybět! Kam tedy o víkendu zavítat?

Za pivními speciály i rockovou zábavou na Mikulovské pivobraní

Dva dny plné piva, hudby a zábavy čekají už v pátek a v sobotu návštěvníky Mikulovského pivobraní. Letošní dvanáctý ročník nabídne kolem 80 pivních speciálů z produkce více než 17 minipivovarů z české republiky, hudební program v podání rockových hvězd, gastro zónu, dětský program i pivní soutěže. Na podrobný program se můžete podívat ZDE.

Za vínem, tancem a hudbou k Tomčalům do Kobylí

Celodenní program plný vína, hudby a tance připravují na sobotu ve Vinařství Tomčala v Kobylí. Od 11 hodin dopoledne bude otevřený sklep s možností dát si víno, kávu, drink, limonádu, dezerty, babiččinu škvarkovku či pizzu z pece od sousedů. V 16 hodin se uskuteční vertikální degustace nejoblíbenějších odrůd, Sauvignonu a Merlotu. Na tu je potřeba předem domluvit rezervaci (na telefonu +420 724 993 532 nebo e-mailem nicole@tomcala.com, v případě volné kapacity i na místě, na baru). Mezi 16.30 a 17 hodinou čeká na návštěvníky živá hudba. Celý večer bude vystupovat mladý kytarista a zpěvák Prostě Janek. O půl šesté přijdou na řadu i taneční workshopy. Bude se tančit svůdná Bachata, romantický Blues, ale i společné tance typu Makarena, Ai Se Eu Te Pego a další. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat Instagram vinařství ZDE.

Na koncerty uprostřed vinic

Seriál koncertů Hudba na vinicích i v tomto týdnu nabídne hudební program plný hvězd. Už v pátek 12. srpna vystoupí před publikem ve Vinařství Lahofer zpěvačka Bára Poláková a kapela Poletíme. V tento den ožije hudbou také Zámecké vinařství v Bzenci, kde ve večerních hodinách vystoupí zpěvák Richard Müller. Více informací o programu a dalších koncertech najdete ZDE.

Do Slavkova na prohlídky s Napoleonem

V sobotu 13. srpna na zámku Slavkov-Austerlitz oslaví své narozeniny francouzský císař Napoleon Bonaparte. U té příležitosti se služebnictvo už nyní připravuje na onu velkou slávu, přijedou totiž významní hosté. Komentovaných prohlídek vracejících do historie mohou návštěvníci využít už v sobotu v časech 10:30, 11:30, 12:30, 14:30 a 15:30. Vstupenky je možné zakoupit na pokladně zámku nebo je objednat předem. Základní vstupné je 280 korun, rodinná vstupenka vyjde na 780 korun.

Za tradicí a krojovou zábavou

Tradiční krojované hody již na víkend připravují v Horních Věstonicích a hodový program bude k vidění také v Novosedlech. Na obou místech se uskuteční hodová zábava i krojovaný průvod obcí.

Na Slavnosti rajčat do Břeclavi

Rajčata ve všemožných chuťových variacích nabídnou již podeváté na břeclavských Slavnostech rajčat, které se uskuteční již v sobotu 13. srpna. Návštěvníci se dočkají desítek stánků, cimbálové muziky, programu pro děti i několika výstav. Více se dočtete ZDE.

Za historií na Den Brna

Třídenní program plný historie a zábavy připravují už od pátku v Brně. V Labyrintu pod Zelným trhem čekají návštěvníky v pátek od šesti hodin odpoledne speciální prohlídky s příchutí černé magie. V sobotu dopoledne mohou lidí v centru města zaznamenat pochod vojenských jednotek a program bude v odpoledních hodinách také na Špilberku a Kraví hoře. Špilberk obsadí historický trh s ukázkami řemesel, hudbou a divadlem. O půl deváté večer zde vystoupí vokální trio Drei Engel a o hodinu později bude k vidění barokní tichý ohňostroj. Kraví hora ožije jezdeckou show, bitvou na svahu, koncertem historizující hudby, módní přehlídkou i středověkým rockem. Nedělní program pak nabídne například komentovanou prohlídku kostela Nanebevzetí Panny Marie či divadelní představení Bajaja v Zahradách pod Petrovem.