První červnový víkend je před námi, a proto opět přinášíme tipy na zajímavé akce na Moravě. Kam tedy vyrazit na Moravě?

Za dětským foklorem do Veselí nad Moravou
Více než pět set účinkujících vystoupí o víkendu v rámci mezinárodního dětského folklorního festivalu Štěpy ve Veselí nad Moravou. Většina programu se uskuteční na náměstí Míru a přilehlém okolí. Program startuje už v pátek, nejvíce účinkujících však bude k vidění během sobotního odpoledne.

Do Tvrdonic na tradiční slavnosti Podluží v písni a tanci

Už 67. ročních slavností Podluží v písni a tanci se uskuteční během pátku a soboty v Tvrdonicích na Břeclavsku. Letos si pořadatelé pro návštěvníky připravili dvoudenní program ve znamení hudby, tance a tradičních lidových krojů. Na sobotu je v plánu sjíždění chasy na vozech tažených koňmi, slavnostní průvod či přehlídka dětských sborů. Podrobný program najdete ZDE.

Na prohlídky památkových domků a muzeí Slovácka

Tradiční víkend památkových domků, objektů lidového stavitelství a malých muzeí se blíží. Už v sobotu a v neděli se otevřou dveře více než padesáti objektů po celém Slovácku. Nově mohou lidé prozkoumat expozici jízdy králů ve Skoronicích nebo zrekonstruovaný Domek v Potoku v Bojkovicích. Více o programu a místech zjistíte ZDE.

Na Vybarvený běh do Kroměříže

Velké náměstí v Kroměříži již v sobotu obsadí stovky běžců, kteří si sem přijdou užít tak trochu netradiční běh. Vybarvený běh totiž zahrnuje házení práškových barev v průběhu běhu, žádný účastník tak nezůstane bílý.