Třetí červnový víkend nabízí opět mnoho zajímavých akcí, které byste si neměli nechat ujít. Naše redakce proto vybírá následující tipy:

Na letní kino pod zříceninu hradu Děvičky

Pokud máte rádi letní akce, určitě byste si neměli nechat ujít letní promítání ve vinařství Reisten v Pavlově, kde na pátek 17. června od půl desáté večer připravují kultovku Pulp Fiction. Kromě filmu si můžete užít i krásný pohled na nedalekou zříceninu hradu Děvičky. Vstupenkou je korek z vinařství Reisten nebo Kolby. Kdo korek nemá, může si koupit lahev vína na místě. Pořadatelé doporučují vzít si s sebou také vlastní deku. Venkovní promítání bude ve vinařství Reisten pravidelně až do září. Na program se můžete podívat ZDE.

Do běžně nepřístupné jeskyně Býčí skála

Veřejnosti běžně nepřístupná jeskyně Býčí skála mezi městečky Adamov a Křtiny se o víkendu otevře zvědavým návštěvníkům. Společně s Rudickým propadáním patří mezi nejdelší jeskynní systémy v České republice o délce více než 13 kilometrů. Býčí skála je také jedním z největších zimovišť netopýrů u nás, proto je od podzimu až do jara zcela uzavřena. V sobotu a v neděli bude otevřena od 9 do 16 hodin. Délka prohlídky je 60 minut. Jelikož je v jeskyni vysoká vlhkost a teplota kolem 9 stupňů, doporučují průvodci pevnou obuv a teplejší oblečení. Z důvodu vysokého zájmu je vhodné si návštěvu předem zarezervovat ZDE.

Za vínem na otevřené sklepy

Pokud vás láká propojení výletu a vína, můžete se vydat rovnou na několik míst. Třináct sklepů se otevře v sobotu od 10 do 19 hodin v Novosedlech na Mikulovsku. Ve stejný den připravují ochutnávky vín také ve Chvalovicích na Znojemsku. Sklepy dokořán budou mít v sobotu i ve Vlkoši u Kyjova.

Na noční prohlídku tajemného kláštera Rosa coeli

Už jste někdy procházeli nočním klášterem? Pokud ještě ne, nyní máte příležitost navštívit jeden z těch nejzajímavějších – klášter Rosa coeli v Dolních Kounicích. Noční prohlídky tohoto tajemného místa se konají v sobotu 18. června od půl deváté večer a trvají přibližně 40 minut. Před začátkem je možné si poslechnout dobovou hudbu a bude připraveno občerstvení včetně dolnokounických vín. Vstupné je 100 korun a s ohledem na omezenou kapacitu je vhodné si vstupenky objednat online ZDE. Na místě bude k dispozici pouze 10 vstupenek na každou prohlídku.

Za historickými vozidly do Brna

Závod 100 mil československých nabídne v sobotu na Dominikánském náměstí v Brně pěknou podívanou na desítky historických vozidel. Přibližně od 11 do 13 hodin zde účastníci závodu zastaví, aby absolvovali časovou kontrolu. Průjezd historických vozidel s krátkým zastavením bude komentovat Mgr. Sylvie Zouharová Dyková, kurátorka oboru Historická vozidla a spalovací motory. V čase od 10 do 14 hodin bude probíhat také prezentace historických vozidel ze sbírek Technického muzea v Brně. Na místě budou dámy a pánové v dobových kostýmech a také členové Klubu policejní historie Brno v dobových uniformách.