Poslední červnový víkend je před námi a my vám opět přinášíme několik tipů na zajímavé akce a místa. Kam tedy vyrazit?

Do Strážnice na mezinárodní folklorní festival

Jedna z nejoblíbenějších akcí ve Strážnici už o víkendu přivítá tisíce milovníků hudby, tance a krojů. Uskuteční se zde totiž 77. ročník mezinárodního folklorního festivalu a kulaté, čtyřicáté výročí oslaví také festival Dětská Strážnice.

Na krojované hody

Tradiční krojované hody připravují na sobotu v Mikulově. Na programu bude krojovaný průvod, předání hodového práva či krojová zábava. O víkendu se uskuteční hody také v nedaleké obci Březí.

Za ohňostroji do Brna

Velkolepé ohňostroje i dronové světelné show se již v sobotu vrátí do Brna. Nad hladinou Brněnské přehrady se nebe rozzáří v rámci pětadvacátého ročníku mezinárodní soutěže uměleckých ohňostrojů Ignis Brunensis. Dronová show Genetika začíná ve 21.45 a ohňostroj s tématem Plameny vášně bude k vidění od 22.30. O akci a celém programu se dočtete ZDE.

Na Queenie mezi vinice

Série koncertů Hudba na vinicích se rozjíždí. Tento víkend nabídne rovnou dva koncerty v podání skupiny Queenie, a to v pátek 24.6. ve Vinařství Lahofer u Znojma a v sobotu ve Vinařství Sonberk. Vstup je otevřen od 18 hodin, koncert začíná o dvě hodiny později. Vstupné je 590 korun.