První zářijový víkend je před námi, a proto vám přinášíme další tipy na zajímavé akce a místa na Moravě. Kam na Moravě o víkendu?

Za vínem a burčákem

Pokud vás láká výlet za vínem či burčákem, můžete si vybrat z mnoha míst na Moravě, kde se o víkendu uskuteční hody či vinobraní. V sobotu můžete zavítat na otevřené sklepy do Nosislavi, na vinobraní v Horních Bojanovicích, zarážení hory ve Vrbici nebo na podzimní slavnosti vína a jídla do Valtic.

Do Dolních Kounic na na historické slavnosti Rosa coeli

Celodenní program připravují na sobotu 3. září v Dolních Kounicích. Masarykovo náměstí totiž ožije Historickými a vinařskými slavnostmi Rosa coeli. K vidění budou rytířské souboje, historické tance a poslechu bude hrát i historická hudba. Kulturní program doplní jarmark, ohňostroj i ohňová show. Akce začíná už v deset hodin dopoledne a končí po desáté hodině večerní.

Do Brna do pivovaru

Své brány už v sobotu otevře návštěvníkům Pivovar Starobrno. Od dvanácti hodin nabídne hudební program v podání kapely Olympic či Bena Cristovao. Pokud vás zajímá proces výroby piva, můžete využít exkurze s herci Městského divadla Brno či extra hořkou pivní školu.

Za tajemným Egyptem na brněnské výstaviště

Pokud milujete pyramidy a historii Egypta, určitě byste si neměli nechat ujít unikátní výstavu Tutanchamon, která je nově k vidění až do konce roku na brněnském výstavišti. Čeká na vás obdivuhodná expozice i cesta do roku 1922, kdy slavný Howard Carter faraonovu hrobku objevil. Žádné muzeum světa nevlastní celou kolekci faraonova pokladu, o to více je výstava svou kompletní sbírkou unikátní. Její součástí jsou totiž dokonalé repliky, které vznikly pod dohledem mezinárodně uznávaných odborníků v řemeslnických a uměleckých dílnách přímo v Egyptě. Více zjistíte ZDE.

Do Brna na Mezinárodní folklorní festival

Už od čtvrtka probíhá v Brně další ročník Mezinárodního folklorního festivalu, který v centru města nabídne zábavu až do nedělního večera. Na náměstí Svobody se v následujících dnech v odpoledních hodinách vystřídají folklorní soubory a po celý den zde bude i řemeslný jarmark. V sobotu se zúčastněné soubory projdou také ulicemi v centru města, od 10 do 12 hodin si tak můžete užít ochutnávek umění i za pochodu. Večerní programy připravují také na nádvoří Nové radnice.